Ciężarowcy - Udany początek sezonu

Dodano: 15 marca 2004 19:32, Autor: Waldemar Konarzewski

W sobotę, 12 marca, odbyły się pierwsze zawody w podnoszeniu ciężarów, rangi mistrzowskiej. Były to mistrzostwa Mazowsza do lat 18. wystartowało w nich 111 zawodników i zawodniczek, z 7 mazowieckich klubów. Bardzo dobrze w nich wypadli podopieczni Zygmunta Klepackiego zawodnicy i zawodniczki UOLKA, którzy w punktacji drużynowej, wywalczyli III miejsce za Mazovią Ciechanów i ULKS Siedlce, a przed m.in. CWKS Legią W-wa i Startem Otwock. Indywidualnie świetny występ zanotował Mateusz Lendzioszek, który w dwuboju osiągnął 345 kg (155+190). Jeszcze lepiej zaprezentował się w rwaniu, gdzie wynikiem 155,5 kg pobił rekord Polski juniorów do lat 19, należący od 1995 roku do Grzegorza Kleszcza.
Tradycyjnie udany start miała Malwina Rowińska, która bez problemów zdobyła zloty medal, podobnie jak Madga Orłowska. Srebrne medal natomiast wywalczyły: Aneta Nowa i Katarzyna Samelska. Czwartą lokatę zdobyła natomiast Katarzyna Nowak.
Sezon zatem dla naszych siłaczy rozpoczął się bardzo udanie. A co czeka w najbliższych miesiącach naszych zawodników:
-10-14 marca Mateusz Lendzioszek wystartuje w Budapeszcie w Mistrzostwach krajów Unii Europejskiej - rozpoczął Zygmunt Klepacki. Dzięki swojej dotychczasowej postawie, Mateusz będzie miał więc szanse rywalizacji z najlepszymi w Europie. Na przełomie kwietnia i maja, Magda Orłowska, oraz Aneta i Katarzyna Nowak, wystartują w Poznaniu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Także w maju startować będzie Malwina Rowińska i Mateusz Lendzioszek, a walczyć będą oni o medale w mistrzostwach Polski do lat 20. Potem już czekać ich będzie start w mistrzostwach Świata do lat 20, które w tym roku odbędą się w Mińsku na Białorusi. Liczę tam na ich udany występ- zakończył trener UOLKA.
Nam nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki i wierzyć, że tegoroczny sezon będzie jeszcze lepszy niż poprzedni.

Bardzo udany start zanotowali ostrowscy ciężarowcy w mistrzostwach Polski LZS i szkół do lat 17, które odbyły się w dniach 5-7 marca w Myśliborze. Srebrne medale wywalczyły: w kategorii 53 kg Katarzyna Nowak (UOLKA) wynikiem 115 kg (50+65) oraz Katarzyna Samelska ULKA), w kategorii +69 kg, rezultatem 107,5 kg (47,5+60). Wśród chłopców, najlepszy wynik uzyskał Adam Kłusek (LKS Ostrowianka- Liceum sportowe w Lubiejewie), który w kategorii 94 kg z wynikiem 205 kg (90+115) uplasował się na czwartej pozycji.