Ostra wymiana ciosów w Gostyninie

Dodano: 27 kwietnia 2014 18:40, Autor: Tomasz Krupa

Żółto-zieloni po bardzo emocjonującym spotkaniu zwyciężyli 3-2 (2-1) zespół Mazura Gostynin.
Niedzielne spotkanie pomiędzy zespołami Mazura Gostynin, a Ostrovi Ostrów Mazowiecka zapowiadało się niezwykle ciekawie i tak też było. Na pierwszą bramkę zgromadzeni kibice musieli czekać, aż do osiemnastej minuty. Wtedy to wynik spotkania otworzył pomocnik Mazura - Piotr Wilamowski. Żółto-zieloni podrażnieni utratą bramki ruszyli do intensywnych ataków, niestety większość z nich kończyła się na linii defensywnej Mazura. Do 37 minuty na boisku zbyt wiele nie działo się, Ostrovia atakowała, a gospodarze odpierali ataki szukając swoich szans w kontratakach.

Aż w 38 minucie we własnym polu karnym jeden z graczy Mazura dotyka piłki ręką. Sędzia bez zawahania wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki Mazura. Do piłki podszedł niezawodny Arkadiusz Ciach, który silnym strzałem doprowadza do remisu. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bramkowym remisem na strzał zza pola karnego z około 25 metrów zdecydował się "Ciacho". Piłka po jego uderzeniu zatrzepotała w siatce Mazura obok bezradnego golkipera.

Na drugie 45 minut lepiej skoncentrowani wyszli piłkarze trenera Waldemara Figurskiego, którzy potrzebowali zaledwie pięciu minut by doprowadzić do remisu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Rafał Wilamowski. Spotkanie od tego momentu wyglądało identycznie jak pod koniec pierwszej połowy. Żółto-zieloni atakowali, a niebiesko-biało-czerwoni broni dostępu do swojej bramki.

Na dziesięć minut przed końcem spotkania na 3-2 wyprowadza Ostrowian Rafał Rakowiecki, który wykorzystał idealne zagranie od Dawida Wilczewskiego. Niestety popularny "Rambo" nie doczekał się końca spotkania, gdyż kilka chwil po strzeleniu bramki na wagę trzech punktów został wyrzucony z boiska przez sędziego za brutalny faul na zawodniku Mazura. Pomimo gry w osłabieniu podopiecznym trenera Pawła Kowalczyka udało się "dowieźć" wynik do końca.

Mazur Gostynin - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2-3 (1-2)
P. Wilamowski 18', R. Wilamowski 50' - A. Ciach (rzut karny) 38', 45', R. Rakowiecki 80'
Ostrovia: Orłowski - Wyrzykowski (70. Augustyniak), Małkiński, Zaremba, D. Wilczewski - Kaliszewski, Grądzki (46. Rakowiecki), R. Wilczewski, Jaworowski (85. Lipski) - Ciach, Gromek (90. Murawski)

W najbliższą niedziele piłkarze trenera Pawła Kowalczyka zmierzą się na wyjeździe z przedostatnią drużyną IV ligi - Mazurem Gostynin.

IV liga: Zasłużona porażka (zdjęcia, film)

21 kwietnia 2014, Tomasz Krupa, Sylwia Ratyńska

W Wielką Sobotę żółto-zieloni na własnym boisku przegrali 1-2 z Mławianką Mława.