Otwarcie Akademii Dialogu Społecznego (zdjęcia)

Dodano: 23 września 2014 12:25, Autor: Anna Kornet

W niedzielę, 21 września odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersytetu Otwartego przy UKSW w Warszawie - Akademii Dialogu Społecznego w Ostrowi Mazowieckiej.
Akademię na wstępie pobłogosławił biskup Janusz Stepnowski. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonał szereg gości, zaproszonych na otwarcie, m.in. władze miasta, radni, działacze samorządowi, księża, członkowie Bractwa Kurkowego, darczyńcy, współtwórcy Akademii, a także dr Kazimierz Szałata, który będzie kierownikiem ostrowskiej Akademii i jednocześnie jest kierownikiem Uniwersytetu Otwartego UKSW. Po przecięciu wstęgi i odsłonięciu tablicy Akademii goście zostali poproszeni o udział w zasadzeniu dębów.
REKLAMA


Centralnym punktem uroczystości była wykład inauguracyjny rektora UKSW ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński na temat dialogu pedagogicznego. Natomiast dr Szałata zapowiedział, że wykłady, że wykłady w Akademii będą odbywać się raz w miesiącu. Oprócz tego będzie to miejsce warsztatów, szkoleń i różnych kursów.

Osoby, które nie zmieściły się w sali, mogły obejrzeć wykład na telebimie, zainstalowanym na zewnątrz. Na zakończenie inauguracji Roku Akademickiego Uniwersytetu Otwartego goście zostali zaproszeni na oficjalny bankiet do ostrowskiego Ratusza.

Akademia Dialogu Społecznego mieści się w wyremontowanym budynku starej kotłowni na ul. Partyzantów 7A.


Zobacz również

Obchody 120-lecia kościoła w Ostrowi (zdjęcia)

23 września 2014, Anna Kornet

Już 120 lat minęło od konsekracji kościoła p.w. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej.

III Dzień Bez Samochodu w Ostrowi (zdjęcia)

23 września 2014, Anna Kornet

W niedzielę po raz trzeci w Ostrowi świętowano Europejski Dzień Bez Samochodu, który odbywa się 22 września.

Recital Agaty Szypulskiej w Kotłowni (zdjęcia, wideo)

22 września 2014, Anna Kornet

20 września w Teatrze Scena Kotłownia zaśpiewała Agata Szypulska.

Komentarze

Dodano: 23 września 2014 17:37, (gremlin)

Gdyby ci księża wiedzieli jak w Ostrowi przebiega dialog społeczny i kto za ten dialog odpowiada od razu musieliby iść do spowiedzi . Inicjator nasz wódz dialoguje tylko ze sobą , w jego mniemaniu różnica zdań lub inne podejście do tematu tj. kłamstwo , przyzwyczajony przez lata akceptuję dialog tylko wtedy gdy jest zgodny z jego wymysłem.

 

Dodano: 23 września 2014 18:08, (rasputin)

gremlin+masz rację. Ja tylko się zastanawiam nad czym innym. Nasz wódz wydaje lekką ręką kasę na lewo i prawo. Czy ten katering na przeszło 100 osób był niezbędny. Ile kosztują miasto te imprezy

 

Dodano: 23 września 2014 19:11, (gremlin)

tak się rozhulał ,że imprezy organizuje co drugi dzień, sterty kwiatów , statuetki, dyplomy, tablice, pomniki, sztandary ... a co tam toż to kasa nie jego . Można pisać jeszcze wiele ale może w swoim czasie do tego tematu mieszkańcy do tego wrócą. Praktycznie niektóre osobistości /domyślacie się jakie/ są na skinienie palca .

 

Dodano: 24 września 2014 08:33, (naserio)

Po pierwsze centrum dialogu nie jest do dialogu burmistrza z jego przeciwnikami politycznymi typu rasputin i gremlin. Jest dla ludzi z Ostrowi i to oni będą z niego korzystać. Po drugie kateringi i inne oprawy takich spotkań to rzecz zwyczajna i towarzyszy wszystkim takim imprezom i zapewniam - miasto słabo hula, na najlepszych imprezach jakich byłem to są imprezy powiatowe, czy ktoś pyta skąd na to kasa? Po trzecie nie zapominajcie, że tak skonstruowany jest nasz system, że może wydarzyć się taki psikus i obecni oponenci, którym klaszczecie, dorwą się do władzy. Będą chcieli zorganizować jakieś otwarcie, zrobić jakąś tabliczkę lub zainicjować kupno sztandaru. Dziś wypowiedziane słowa obrócą się wtedy przeciwko wam, wystarczy że choćby jedna osoba która je przeczyta uzna za trafne. Życzę szczęścia.

 

Dodano: 24 września 2014 10:19, piwko (piwosz)

Oj, widać tu wpływy PSL-u. Oni też lubią tego typu imprezki, pozdrowienia od marszałka,który zadłużył Mazowsze, jakieś dyplomki i puste przemówienia. Jeśli chodzi o kampanię (przed)wyborczą to 1:0 dla pana Krzyżanowskiego.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]