Pierwszaki z "Jedynki" zostały pełnoprawnymi uczniami (zdjęcia)

Dodano: 1 października 2014 13:18, Autor: Sylwia Ratyńska

W Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Bycie dobrym uczniem przyrzekało blisko 160 pierwszaków.
W tym uroczystym dniu spotkali się uczniowie sześciu klas pierwszych, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście, a wśród nich: burmistrz Władysław Krzyżanowski, wiceburmistrz Danuta Janusz i przewodniczący Rady Rodziców, Bartosz Kublik.

-Od pierwszego września jesteście uczniami naszej szkoły. Zaczynacie kolejny etap waszej edukacji, ale też, a może przede wszystkim, kolejny, ważny etap Waszego życia. - rozpoczyna dyrektor szkoły, Dorota Ziemczyk. -Cieszę się, że na ten czas wybraliście właśnie naszą szkołę i, że to właśnie my będziemy mogli Wam towarzyszyć w osiąganiu kolejnych szczebli wykształcenia i w nabywaniu nowych doświadczeń na drodze ku pełnej dojrzałości i dorosłości. - dodaje.

REKLAMAUroczystość odbyła się 30 września w sali gimnastycznej ostrowskiego MOSiRu. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały momentu, w którym oficjalnie staną się uczniami SP nr 1. Zanim jednak to nastąpiło, musiały zdać test przed dyrekcją. Pierwszym zadaniem było wyrecytowanie katechizmu polskiego dziecka. Następnie każda klasa musiała wyrecytować wiersze. Dyrektor Dorota Ziemczyk bez zawahania przyjęła wszystkie maluchy w poczet szkoły.

Teraz już całkiem poważnie uczniowie ślubowali, że będą dobrymi dziećmi, uczniami, kolegami i obywatelami, że będą się pilnie uczyli i dbali o swoje rzeczy oraz o dobre imię szkoły. Po ślubowaniu pierwszoklasiści zostali pasowani przy pomocy magicznego pióra. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodkości ufundowane przez dyrekcję.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:


Zobacz również

Koncert filharmonii w kościele pw. WNMP (zdjęcia)

1 października 2014, UM Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Perły klasyki - pod takim tytułem odbył się występ Filharmonii Kameralnej w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sponsorem strategicznym koncertu był ostrowski Bank Spółdzielczy.

Kolejne spotkanie z przedszkolakami (zdjęcia)

1 października 2014, KPP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Ostrowi Maz. kolejny raz spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta.

Żywa lekcja historii w MP nr 1 (zdjęcia)

29 września 2014, MP nr 1

W piątek 26 września najstarsze przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 wzięły udział w obchodach 75. rocznicy powstania Podziemnego Państwa Polskiego.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Street food Zapiekanki / Król lody tradycyjne

ul. 3 Maja 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]