Korona straciła swą koronę

Dodano: 19 października 2014 10:17, Autor: Tomasz Krupa

We wczorajszym spotkaniu IV ligi drużyna Ostrovi Ostrów Mazowiecka odniosła bardzo wysokie zwycięstwo 5-0 nad Koroną Szydłowo.
W zimne sobotnie popołudnie piłkarze trenera Pawła Kowalczyka rywalizowali na wyjeździe z drużyną Korony Szydłowo.

Mecz rozpoczął się idealnie dla żółto-zielonych, którzy już w 9 minucie objęli prowadzenie za sprawą Arkadiusza Ciacha, który wykorzystał dośrodkowanie Marka Kaliszewskiego z rzutu rożnego. Gospodarze widząc taki obrót sprawy ruszyli do ataków, ale dobrze spisująca się w tym dniu defensywa Ostrovi nie pozwoliła im na zbyt wiele.

Po 30 minutach mieliśmy już 2-0 tym razem świetnie w obronie jak i później w ataku zachował się Małkiński, który odebrał napastnikowi Korony piłkę przed naszym polem karnym, pomknął z nią prawie przez całe boisk i idealnie podał do Ciacha, a ten skierował futbolówkę do siatki. Pomimo kilku prób Korona w pierwszych 45 minutach nie potrafiła odrobić dwubramkowej straty.

Jak można było przewidzieć od początku drugiej połowy gospodarze ruszyli do zmasowanych ataków bramki strzeżonej przez Chorodyńskiego. Natomiast "Kaesiacy" objęli strategię gry z kontrataku.

W 54 minucie stały fragment gry świetnie wykonał starszy z braci Wilczewskich Dawid, a egzekutorem okazał się Komosa, strzelając bramkę na 3-0.

Graczom gospodarzy zaczęły powoli puszczać nerwy, czego efektem była druga żółta, a w konsekwencji czerwona karta dla kapitana Korony w 60 minucie. Osłabieni Szydłowianie zostali jeszcze dwukrotnie skarceni przez rozpędzoną Ostrovię. Najpierw piłkę do pustej bramki skierował Komosa, a później swojego trzeciego gola zdobył Ciach.

I takim sposobem bardzo cenne trzy punkty pojechały do Ostrowi Mazowieckiej. Po 14 kolejkach IV ligi nasz zespół zajmuję 13 lokatę z dorobkiem 16 punktów.

Korona Szydłowo - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0-5 (0-2)
A. Ciach 9', 30', 63', R. Komosa 54', 62'
Ostrovia: Chorodyński - Grabowski, Małkiński, Zaremba, D. Wilczewski (64' Rupacz), Grądzki, Pełtak (67' Tokarzewski), Zacheja, Kaliszewski, Ciach, Komosa (78' Zapatka)

Ostrowski KS w najbliższym spotkaniu IV ligi mazowieckiej zmierzy się na wyjeździe z Koroną Szydłowo.

Pewne zwycięstwo żółto-zielonych (zdjęcia, wideo)

12 października 2014, Tomasz Krupa

We wczorajszym spotkaniu piłkarze trenera Pawła Kowalczyka wysoko pokonali stołeczną Olimpię.

Ostrovia vs. Olimpia Warszawa

11 października 2014, Tomasz Krupa

W sobotnie popołudnie piłkarze ostrowskiego KS będą rywalizować z warszawską Olimpią w ramach XIII kolejki IV ligi.