Lider w cieniu żółto-zielonych

Dodano: 3 listopada 2014 18:14, Autor: Tomasz Krupa

W zeszłą środę kilka zespołów IV-ligowych rozegrało XVI kolejkę spotkań.
KS Ostrovia w środowe popołudnie rywalizowała na wyjeździe z liderem IV ligi zespołem MKS-u Przasnysz. Początek spotkania nie wskazywał na wysokie zwycięstwo piłkarzy z Ostrowi Mazowieckiej. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze w 19 minucie za sprawą Krzysztofa Butryna, który pewnie pokonał Śledzińskiego z jedenastu metrów.

Od momentu straty bramki inicjatywę na boisku przejęli żółto-zieloni, którzy dochodzili do sytuacji strzeleckich. Na bramkę wyrównującą musieliśmy poczekać, aż do 40 minut. Wtedy to duet Ciach - Kaliszewski idealnie rozegrali stały fragment gry i z bramki mógł się cieszyć najbardziej doświadczony zawodnik KS Ostrovi Marek Kaliszewski. Jeszcze przed przerwą podopieczni trenera Pawła Kowalczyka objęli prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Piotr Zacheja.

Druga połowa to już bardziej wyrównana gra obu drużyn. MKS próbował atakować, a Ostrovia liczyła na szybkie kontry. I tak po jednej z nich w 69 minucie dobrze dysponowany w tym dniu Ciach wypatrzył Rafała Komosę, a ten w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy pewnie strzela trzecią bramkę dla "Kaesiaków".

Nie minęło 10 minut, a mogliśmy cieszyć się z czwartej bramki. Kropkę nad i postawił Rafał Komosa. Do końca spotkania żadnej z drużyn nie udało się już strzelić kolejnych goli.

MKS Przasnysz - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1-4 (1-2)
K. Butryn 19' (rzut karny) - M. Kaliszewski 40', P. Zacheja 44', R. Komosa 69', 77'
Ostrovia: Śledziński - Zapatka, Małkiński, Zaremba, Rupacz - Grądzki, Pełtak, Zacheja, Kaliszewski - Ciach, Komosa

Żółto-zieloni tylko remisują z Skrą (zdjęcia,wideo)

27 października 2014, Tomasz Krupa

W zeszłą sobotę piłkarze trenera Pawła Kowalczyka rywalizowali o kolejne IV-ligowe punkty. Tym razem rywalem KS Ostrovia była Skra Drobin.

Finał Pucharu Polski nie dla żółto-zielonych

23 października 2014, Tomasz Krupa

We wczorajszym spotkaniu piłkarze trenera Pawła Kowalczyka przegrali minimalnie 2-1 (1-0) z KS CK Troszyn w półfinale Pucharu Polski.

Puchar Polski: KS CK Troszyn vs. Ostrovia