Zespół Szkół Nr 1: Zakończenie roku maturzystów.

Dodano: 9 czerwca 2004 20:21, Autor: Justyna Wołoszyn


Na pewno wielu mieszkańców naszego małego, a zarazem pięknego miasteczka jakim jest Ostrów Mazowiecka pamięta lata spędzone w szkole średniej. Na twarzach wielu z nich widać uśmiechy lub smutne minki gdy wspominają swych nauczycieli i wychowawców. Tak jak ktoś kiedyś powiedział iż "najpiękniejsze lata spedza się w szkole średniej". To właśnie tu zawiera się przyjaźnie, które niekiedy są tak silne iż przetrwają nawet po szkole. Rodzą się wspaniałe piękne uczucia jak miłość. Lecz niestety co piękne nigdy nie trwa wiecznie. Kiedyś musi nastąpić koniec szkoły średniej. I tak dzień 3 czerwca 2004r. zapadnie w pamięci wielu osobom, a zwłaszcza tegorocznym maturzystom. O godzinie 8 rano w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej przy ulicy Rubinkowskiego 8 odbyło się pożegnanie klas maturalnych. Już od rana widać było znaczne grupki młodych, "inaczej ubranych", osób przed szkołą. Panowie mimo upalnego dnia mieli na sobie garnitury, zaś panie czarne spódniczki i białe bluzeczki. Przechodzącym obok szkoły starszym paniom zakręciły się łzy w oczach. Przypomniały sobie swoje matury i były godne podziwu iż mimo upływu lat i wciąż zmieniającej się mody uczniowie przez ubiór potrafią godnie reprezentować dobre imię szkoły. Gdy już wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej nastąpiło uroczyste odsłuchanie hymnu Polski. Swym przybyciem i przemówieniem zaszczycili nas pan Tadeusz Legacki -starosta ostrowski, Józef Polak - wicestarosta ostrowski oraz Krzysztof Kołodziejczyk - przewodniczący Rady Powiatu. Nastąpiło uroczyste wręczenie nagród: za najlepszą średnią z matury, za osiągnięcia w sporcie, za udział w kole LOP oraz PCK. Wszystko odbywało się w miłej atmosferze, aż tu nagle wszystko ucichło. Nikt nie wiedziałco się dzieje. Po chwili okazało się, że mamy poważne problemy ze sprzętem nagłośniającym. Więc przemówienia odbywały się bez mikrofonu. Trochę szkoda bo osoby stojące z tyłu praktycznie nic nie słyszały. Po parenastu minutach pan odpowiadający za szkolny sprzęt dołożył wszelkich starań i wszystko działało jak należy. Na zakończenie dziewczynki z II klasy wykonały taneczny układ. Co prawda nie najlepiej im to wyszło, ale plus za pomysł i chęć nauczenia sie kroków. Wystąpili również uczniowie młodszych klas w przedstawieniu z "chwilą muzyki i poezji". Po zakończeniu na sali gimnastycznej uczniowie znaleźli się w swoich klasach gdzie odebrali świadectwa dojrzałości. Na pewno wielu z nich miło bedzie wspominało swych wychowawców, nauczycieli, a zwłaszcza osoby z klasy. Może drogi niektórych z nich znów się połączą na studiach lub w miejscach pracy. Na pewno z niektórymi z nich spotkamy się za 10 lat na Zjeździe Absolwentów.

Powyżeszy tekst jest debiutanckim artykułem naszej koleżanki Justyny Wołoszyn, która w czasie wakacji będzie pisała teksty do naszego portalu.


Poniżej prezentujemy zdjęcia z zakończenia roku maturzystów w ZS1.
Bardzo dziękujemy za udostepnienie zdjęć panu Ludwikowi Jaszczowi.


Odsłuchanie hymnu.


Poczet sztandarowy.


Przemówienie dyrektora szkoły pana Władysława Pasztaleńca.


Tegoroczni maturzyści.


Wręczenie nagród za najlepszą średnią z matury.


Wręczenie nagród sportowcom.


"Chwila muzyki i poezji" w wykonaniu drugoklasistów.


Taneczny układ w wykonaniu dziewczynek z klasy II.

Komentarze

Dodano: 11 czerwca 2004 23:16, ~Michał Tokarski

Taaak... Skończyło się wreszcie... :|

 

Dodano: 12 czerwca 2004 10:25, ~salo

mnie tam nie było, a być powinienem.

 

Dodano: 12 czerwca 2004 19:03, ~maniek

buheheeheheheh

 

Dodano: 16 czerwca 2004 00:45, ~adam

Coś cienkie te zdjecia, panie Jaszcz co pan masz za badziewiasty aparat ??

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

NEW YORK CITY PIZZA

ul. Zambrowska 106
07-300 Ostrów Mazowiecka

New York Bistro zmieniło się w New York City Pizza!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]