Złoto i brąz dla BKKK (zdjęcia)

Dodano: 4 grudnia 2014 14:55, Autor: BKKK, red. Agnieszka Pleńska

Józef Makarski z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobył Puchar Europy, Jakub Popławski wywalczył II miejsce podczas Pucharu Europy Juniorów.
W dniach 29-30.11.2014 r. w Sosnowcu odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów Open Karate Kyokushin IKO oraz Puchar Europy Karate Kyokushin IKO Juniorów. Reprezentant Polski, zawodnik Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii + 80 kg. Józek swoje walki wygrał w bardzo efektowny i widowiskowy sposób, kończąc swoje pojedynki przed regulaminowym czasem. W walce finałowej do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka. Zawodnik BKKK nie pozwolił rywalowi na kontynuowanie całej dogrywki kończąc walkę ponownie przed czasem, efektownym kopnięciem obrotowym. Zawodnik trenujący w Broku zdobył Puchar Europy w Karate Kyokushin!

Polskę w kategorii + 70 kg reprezentował również zawodnik BKKK Jakub Popławski. Kuba podobnie jak klubowy kolega walki do finału kończył przed końcowym gongiem. Silne ciosy na tułów sprawiały chwilową niezdolność do walki rywali naszego zawodnika. W walce finałowej po regulaminowych dwóch minutach pojedynku sędziowie zadecydowali o dogrywce, gdzie kolejne dwie minuty były bardzo wyrównane. Żaden z zawodników nie odpuścił ani na chwilę. Werdykt mógł być w każdą stronę. Jednak uniesione chorągiewki arbitrów wskazały jedną na brokowskiego zawodnika, jedna na remis i dwie na rywala Kuby. Zabrakło zatem bardzo niewiele. Jakub Popławski w Pucharze Europy Karate Kyokushin zdobył drugie miejsce!

Europejskie Puchary Karate Kyokushin trafiły do Klubu BKKK. Jest to ogromny sukces sportowy klubu, zwłaszcza że wygrane były zdobyte w tak efektowny i spektakularny sposób.

źródło zdj. BKKK

Maciek Laskowski zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Młodzieżowców.

Grad medali dla OKKK! (zdjęcia)

15 listopada 2014, OKKK, red. Agnieszka Pleńska

11 medali zdobyli ostrowscy karatecy na prestiżowym 15.Turnieju w Józefowie.

Reprezentacja BKKK z medalami (zdjęcia)

12 listopada 2014, BKKK, red. Agnieszka Pleńska

Podczas XV Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa brokowscy zawodnicy zdobyli dwa brązowe medale.