Ostrowska "Jedynka" dba o bezpieczeństwo dzieci w Internecie (zdjęcia)

Dodano: 18 lutego 2015 09:30, Autor: SP nr 1, red. Agnieszka Pleńska

10 lutego 2015 roku po raz kolejny w szkołach obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu.
W Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej o bezpieczeństwie w sieci mówi się nie tylko przez jeden dzień w roku. W ramach obchodów DBI 2015 już w styczniu uczniowie klas IV-VI zapoznawali się z zasadami bezpieczeństwa w sieci oraz sposobami wpływania na Internet zgodnie z hasłem "Razem tworzymy lepszy Internet". Lekcje zajęć komputerowych zamieniły się w krótkie seanse filmowe z następującym repertuarem: klasy czwarte obejrzały film "Sieciaki", klasy piąte obejrzały filmiki serii: "3,2,1 Internet", klasy szóste obejrzały kilka filmików z serii "Owce" oraz "Nie daj się". Po prezentacji filmików były rozmowy z uczniami na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz przeżyć, trudnych sytuacji, które się przydarzyły niektórym uczniom.
REKLAMA


O konsekwencjach niewłaściwego korzystania z Internetu /zwłaszcza portali społecznościowych/ uczniowie dowiedzieli się już wcześniej podczas wizyty w szkole panów policjantów. W czasie zajęć komputerowych powtarzane były zasady Netykiety, które mogą pomóc użytkownikom Internetu dobrze z niego korzystać i sprawiać by był lepszy tzn. bezpieczniejszy.
Korzystając z platformy e-learningowej "Fundacji Dzieci Niczyje" - uczniowie klas V i VI w ramach pracy domowej otrzymali do wykonania kursy: "Bezpieczna przygoda z komputerem" oraz "Co się stało z Mimi".

Aby uczulić rodziców, że bezpieczeństwo ich dziecka zależy od nich, na styczniowych zebraniach rozdane zostały ulotki z zaleceniami co rodzic /nawet nie znający się na komputerze i Internecie/ może zrobić, aby ochronić swoje dziecko przed nieprzyjemnymi zdarzeniami w sieci.

W szkole rozpoczęły się pracę nad wprowadzeniem procedury dot. cyberprzemocy wśród uczniów. Projekt procedury jest obecnie konsultowany.
Gazetka w pracowni komputerowej od początku roku propaguje korzystanie z serwisu sieciaki.pl oraz helpline.pl. Jako dowód ukończenia kursu dostępnego na podanych stronach uczniowie dostarczają nauczycielowi dyplomy. W dniach 2-13.02.2015r korytarz szkolny i hol były udekorowane okolicznościowymi materiałami o Netykiecie i sieciakowych zasadach bezpieczeństwa.

Oczywiście kulminacją działań był apel dla uczniów klas IV-VI w dn. 10 .02.2015r. Uczniowie szkolnego koła TIK przedstawili walkę diabłów i aniołów o Natalkę - uczennicę klasy V, która siadła do komputera, aby odpocząć chwilkę. Diabły prezentowały Internet jako przyjemne miejsce do zabawy, a aniołki pokazywały Internet jako miejsce działania charytatywnych organizacji i mądrego spędzania czasu.
Dziewczęta prowadzące apel przypomniały następnie zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, podkreślając fakt, że wszyscy mamy wpływ na to co dzieje się w sieci.
Na apelu pani dyrektor Dorota Ziemczyk wręczyła nagrody dla autorów 5 najlepszych prac wykonanych w ramach konkursu plastycznego "Razem tworzymy lepszy Internet".

To tylko część działań, które są podejmowane w "Jedynce" w ramach szeroko pojmowanego bezpieczeństwa uczniów.Zobacz również

Ferie zimowe w "Jedynce" (zdjęcia)

30 stycznia 2015, SP nr 1, red. Agnieszka Pleńska

Podczas ferii w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się zajęcia dla uczniów. Uczniowie skorzystali z ciekawej oferty zajęć i chętnie przybywali na zajęcia wybrane przez siebie.

Karnawałowe balowanie w małej "Jedynce" (zdjęcia)

20 stycznia 2015, SP nr 1, red. Agnieszka Pleńska

Bal karnawałowy dla uczniów to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą.

Bezpieczne zabawy zimowe w "Jedynce" (zdjęcia)

17 stycznia 2015, SP nr 1, red. Agnieszka Pleńska

Mamy już ferie zimowe, czas wolny od nauki dla uczniów. Podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzież biorą udział w zimowych zabawach. Ważne jest, aby umiejętnie korzystały z tych atrakcji, a co najważniejsze bezpiecznie.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

VeloBank - Placówka Partnerska w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 74
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]