Sprawdzian gotowości OSP Boguty-Pianki (zdjęcia)

Dodano: 1 kwietnia 2015 11:46, Autor: KP PSP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

31 marca 2015 roku przedstawiciele KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej przeprowadzili inspekcję gotowości operacyjnej Ochotniczej Straży Pożarnej Boguty-Pianki.
O godz. 11:30 do pożaru pomieszczeń biurowych w budynku SKR w Bogutach-Piankach (zdarzenie symulowane) został zadysponowane 2 zastępy miejscowej straży pożarnej.
REKLAMA


Pożar zlokalizowany był na I piętrze budynku, wewnątrz budynku prawdopodobnie uwięziony była jedna osoba. Ze względu na zadymienie niezbędne okazało się użycie aparatów ochrony dróg oddechowych.
Zadanie zastępów polegało na wprowadzeniu 1 prądu gaśniczego do wnętrza budynku oraz 1 prądu z zewnątrz. Równolegle z akcją gaśniczą prowadzone były działania mające na celu zlokalizowanie poszkodowanej osoby (manekin szkoleniowy). Po odnalezieniu i ewakuacji manekina, strażacy udzielili "poszkodowanemu" pierwszej pomocy przedmedycznej.

OSP Boguty-Pianki została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego w 1995 roku. Posiada 47 aktywnych członków, w tym 24 uprawnionych do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Na jej wyposażeniu znajduje się 1 średni oraz 2 ciężkie samochody ratowniczo - gaśnicze. Więcej o OSP Boguty - Pianki można przeczytać na ich stronie internetowej -http://www.boguty.osp.org.pl.

Ćwiczenia w ramach inspekcje gotowości operacyjnej mają na celu nie tylko sprawdzenie przygotowania strażaków, ale przede wszystkim utrwalenie wiedzy zdobytej w trakcie specjalistycznych szkoleń.

Zobacz również

Pożar w Kaczkowie. Dwie osoby ranne

30 marca 2015, KPP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Dom spalił się doszczętnie. Przyczyną pożaru był wybuch butli gazowej.

Wesprzyj pogorzelców!

27 marca 2015, Agnieszka Pleńska

Dzisiaj w nocy rodzina z Bieli straciła wszystko w pożarze domu. Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka apeluje o pomoc dla poszkodowanych.

Pożar Gimnazjum w Jasienicy (zdjęcia)

25 marca 2015, KP PSP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Zastęp OSP Nieskórz został zadysponowany do pożaru piwnicy w budynku Publicznego Gimnazjum w Jasienicy.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Restauracja Tandem

ul. Henryka Trębickego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]