Wicelider za mocny! (zdjęcia, wideo)

Dodano: 9 maja 2015 18:10, Autor: Tomasz Krupa

W dzisiejszym spotkaniu żółto-zieloni minimalnie ulegli zespołowi KS Łomianki.
W sobotnie przed południe piłkarze trenera Pawła Kowalczyka podejmowali na własnym boisku wicelider rozgrywek IV ligi drużynę KS-u Łomianki. Faworytem spotkania zdecydowanie byli piłkarze gości, którzy w swoich szeregach mają zawodników grających w wyższych ligach.

Jednak wiadomo jest, że często w tego typu spotkaniach nie doświadczenie piłkarskie decyduje o wyniku spotkania.
Ta teza mogła się sprawdzić w dzisiejszym spotkaniu. I tak było, ale tylko przez pierwsze 45 minut.

Początek spotkania to "badanie się nawzajem" obu drużyn. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Na pierwszą bramkę zgromadzeni kibice na stadionie MOSiR-u w Ostrowi Mazowieckiej musieli czekać, aż do 38 minuty. W polu karnym KS-u Łomianki faulowany był jeden z żółto-zielonych. Sędzia bez zawahania wskazał na punkt oddalony jedenaście metrów od bramki Mikołaja Wielgusa. Do piłki podszedł Arkadiusz Ciach, który mocnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom. Do przerwy żadnej już z ekip nie udało się strzelić kolejnych bramek.

Niestety drugie 45 minut dla piłkarzy Ostrovi zaczęło się fatalnie. Już w 52 minucie do remisu doprowadza Mateusz Kowalski. Ostrovia po stracie bramki ruszyła do ataków, ale nasze akcję umiejętnie przerywali piłkarze z podwarszawskiej miejscowości.

Na domiar złego na 12 minut przed końcem spotkania bramkę na 2-1 dla gości zdobywa Adam Matuszczak. Jak się później okazało była to decydująca bramka przesądzająca o zwycięstwie wicelidera.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - KS Łomianki 1-2 (1-0)
Bramki
A. Ciach 38' (rzut karny) - M. Kowalski 52', A. Matuszczak 78'

Już jutro na stadionie przy ul. Warchalskiego 3 dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku piłkarskiego.

Porażka w Wołominie

3 maja 2015, Tomasz Krupa

W Święto Pracy nasi piłkarze rywalizowali na wyjeździe z Huraganem Wołomin.

Czas na Huragan!

1 maja 2015, Tomasz Krupa

Już dziś piłkarze trenera Pawła Kowalczyka rywalizować będą w Wołominie z miejscowym Huraganem.