Brokowski klub na turnieju karate w Ostrowi (zdjęcia)

Dodano: 5 czerwca 2015 10:37, Autor: BKKK

Złoto, srebro i dwa brązowe medale dla zawodników BKKK na turnieju karate w Ostrowi Mazowieckiej.
31 maja 2015 r. w Ostrowi Mazowieckiej odbył się XI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin IKO z udziałem 280 zawodników. Brokowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali: Rafał Szulęcki, Eryk Szymanik, Zosia Sobotka, Tomasz Rostek i Kacper Miler.

Pierwsze miejsce w kategorii dzieci 10-11 lat do 30 kg wywalczył Kacper Miler. Nasz zawodnik na co dzień trenujący w sekcji w Sadownem pewnie i jednogłośnie wygrał dwa pojedynki, pokonując kolejno zawodnika z Zambrowa i Warszawy.

W kategorii wiekowej 14-15 lat do 55 kg srebrny medal zdobył Rafał Szulęcki. Rafał podkreślił swoje dobre przygotowanie do turniejów w tym roku i pewnie pokonał zawodnika reprezentującego klub z Dobrego Miasta. W walce finałowej obserwowaliśmy dużo fauli, które wpłynęły na werdykt arbitrów, niestety na naszą niekorzyść. Rafał stanął na drugim stopniu podium imprezy o zasięgu ogólnopolskim.

Brązowe medale w swoich kategoriach wywalczyli Eryk Szymanik i Tomasz Rostek z sekcji sadowieńskiej. Zosia Sobotka mimo poprawnie prowadzonej walki dała się zaskoczyć kopnięciem okrężnym, nie zdołała przebrnąć przez eliminacje zawodów i pożegnała się z turniejem już po pierwszej walce.

Był to ostatni start przed wakacjami. Przychodzi czas na odpoczynek i regenerację sił. Jednak, aby nie był to czas spędzony na siedzącym trybie planujemy wziąć udział w obozach sportowych, organizowanych przez zaprzyjaźnione kluby.

Karatecy z całej Polski walczyli w Ostrowi (zdjęcia, wideo)

2 czerwca 2015, Anna Augustyniak

W niedzielę w Ostrowi odbył się XI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushinkai.

Maria Jasko Wicemistrzynią Europy! (zdjęcia)

15 maja 2015, OKKK, red. Agnieszka Pleńska

Dwa tygodnie po Mistrzostwach Świata w Tokio nasza seniorka Maria Jasko wystartowała w 29. Mistrzostwach Europy w Berlinie.

Karatecy u burmistrza przed wyjazdem do Japonii (zdjęcia)

11 kwietnia 2015, UM Ostrów Maz., red. A.Pleńska

9 kwietnia 2015 r. burmistrz Jerzy Bauer spotkał się w ostrowskim ratuszu z zawodnikami Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai, którzy udają się na turniej do Japonii.