Ostrowianki remisowały w Grodzisku (zdjęcia)

Dodano: 16 września 2015 12:44, Autor: Michał Kacprzak, red. Anna Augustyniak

Dziewczyny z KS Ostrovi mają za sobą już trzeci mecz w rozgrywkach III ligi w grupie mazowieckiej. Tym razem piłkarki zmierzyły się na wyjeździe z drużyną z Grodziska Mazowieckiego.
Od początku meczu w Grodzisku Mazowieckim optyczną przewagę uzyskały zawodniczki z Ostrowi - to one częściej przebywały na połowie przeciwnika, Klaudia Zaręba, Karolina Budna i Michalina Chrobot kilkukrotnie stworzyły dobre sytuacje do strzelenia gola. Jednak w jednej z akcji - przy wyprowadzaniu piłki po niedokładnym podaniu - rywalki przechwyciły piłkę i zdobyły gola. Po tej bramce gra się wyrównała.

W tej części meczu Mazovia wyprowadziła dwa kontrataki, po których arbiter spotkania podyktował rzuty karne, po tym jak nasze zawodniczki niefortunnie interweniowały, dotykając piłkę ręką w polu karnym. Zawodniczka Mazovii pewnymi strzałami wykorzystała karne i Ostrovia po pierwszej połowie przegrywała 3:0.

Ostrtowianki nie załamały się i w drugiej połowie od samego początku ruszyły do zdecydowanych ataków. W 55 minucie spotkania Kamila Brzostek była faulowana w polu karnym. Ewa Zadroga wykorzystała rzut karny i zmniejszyła przewagę rywalek na 3:1. Ostrovia dalej atakowała. W 65 minucie Kamila Brzostek otrzymała podanie w polu karnym i technicznym strzałem po ziemi tuż przy słupku zdobyła kontaktowego gola. Od tej pory Ostrovia stwarzała coraz więcej dogodnych sytuacji - Zadroga, Chrobot i Rypińska były bardzo bliskie zdobycia wyrównania. Dopiero w ostatniej minucie meczu po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ewy Zadrogi najniższa na boisku Ola Wilk strzałem głową doprowadziła do remisu.

Po tej bramce nastąpiło rozluźnienie w ostrowskiej drużynie. Wówczas Mazovia przeprowadziła ostatnią akcję i napastniczka z Grodziska stanęła sam na sam z naszą bramkarką. Na szczęście dla Ostrovi Joanna Żak do końca zachowała koncentrację i piękną paradą uchroniła zespół z Ostrowi od porażki.

Mazovia Grodzisk Mazowiecki - KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka 3:3 (3:0)

Bramki Ostrovia: Zadroga Ewa (55' k) Brzostek Kamila 65', Wilk Ola 80'

Skład Ostrovia: Żak Joanna, Kempisty Ilona, Grabowska Ada, Wilk Ola, Śladewska Sylwia, Chrobot Michalina, Zadroga Ewa kpt., Budna Karolina (50' Kordyszewska Alicja), Zaręba Klaudia (60' Rypińska Dominika), Tyl Marlena, Brzostek Kamila oraz Kowalczyk Oliwia, Wojno Karolina, Podleś Patrycja, Galanty Monika.

Żółto-zieloni wygrali na trudnym terenie w Łomiankach.

Ostrowianki pokonały Pogoń Siedlce (zdjęcia, wideo)

7 września 2015, Michał Kacprzak, red. Anna Augustyniak

Kolejny mecz ostrowskich piłkarek zakończył się wysokim zwycięstwem.

Ostrowska drużyna pokonała Ząbkovię (zdjęcia)

31 sierpnia 2015, Anna Augustyniak

Wysokim zwycięstwem ostrowianki zadebiutowały w III Mazowieckiej Lidze Kobiet w piłce nożnej.