Wygrali po dogrywce (zdjęcia, wideo)

Dodano: 2 listopada 2015 11:12, Autor: OKK Sokół, red. Anna Augustyniak

Sokół wygrał z drużyną ZKS Stal Stalowa Wola 75:70.
31 października Sokół podejmował u siebie zespół ZKS Stal Stalowa Wola. Licznie przybyła publiczność mogła zobaczyć ciekawy i wyrównany mecz, w którym do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Pierwsze dwie kwarty były bardzo wyrównane, po zakończeniu każdej z nich na tablicy był remis. III kwarta to dużo lepsza gra naszego zespołu, który zdecydowanie poprawił obronę i zaczął trafiać rzuty "za trzy" (w pierwszej połowie na 8 rzutów 0 trafionych). Zawodnicy Sokoła pozwolili rywalom na zdobycie tylko 5 punktów, zaś sami zdobyli ich 22. Przed ostatnią odsłoną prowadziliśmy 53:36.

Wydawało się że to bezpieczna przewaga i chyba jej rozmiar sprawił, że w IV kwarcie Sokołowi zabrakło koncentracji. Rywale mozolnie odrabiali straty i ostatecznie na 33 sekundy przed końcem doprowadzili do remisu.

W dogrywce wyglądało to znacznie lepiej, kilka przechwytów sprawiło, że Sokół uzyskał niewielkie prowadzenie, którego już nie oddał do końca meczu. Po zaciętej grze Sokół okazał się lepszy i wygrał to spotkanie 75:70. Po tej wygranej Sokół awansował na 4. miejsce w tabeli.

SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka - STAL Stalowa Wola 75:70
(18:18) (13:13) (22:5) (11:28) d.(11:6)

Sokół - skład: Wojtyński 33 pkt., Barszcz 9 pkt., Jaworski 7 pkt., Koźluk 7 pkt., Skarpetowski 6 pkt., Zapert 4 pkt., Niedbalski 2 pkt., Zadroga 2 pkt., Grabowski 0 pkt., Wilczyński 0 pkt.

Źródło grafiki: live.fibaeurope.com

Źródło tabeli: PZKosz

W sobotni wieczór Sokół rozegrał na wyjeździe mecz z Polonią Warszawą.

Przegrali na własnym terenie (zdjęcia, wideo)

19 października 2015, Anna Augustyniak

Pierwszy mecz Sokoła w tym sezonie w Ostrowi przed bardzo liczną miejscową publicznością zakończył się porażką ostrowskiej drużyny.

Rozpoczęli sezon od przegranej

5 października 2015, Anna Augustyniak

W niedzielę Sokół rozegrał swój pierwszy ligowy mecz koszykówki w sezonie 2015/2016.