Elita Wołomin - OKK Sokół 83-71. Zabrakło konsekwencji.

Dodano: 21 października 2004 23:00, Autor: Waldemar Konarzewski

ELITA WOŁOMIN - SOKÓŁ OSTRÓW MAZ. 83-71 (14:22) (20:16) (22:6) (27:27)

Dla Sokoła punkty zdobyli: Artur Zadroga – 10, Paweł Mazurek – 15, Krzysztof Wierzejski -6, Sławomir Starzak – 17, Piotr Chmielewski – 23, Arkadiusz Spinek – 0, Kamil Feliga – 0, Grzegorz Helcbergiel – 0.
Początek meczu był dość obiecujący. Od początku „Sokół” narzucił swój styl gry (dobra obrona, rozsądna i skuteczną grą w ataku) co w efekcie przyniosło prowadzenie po pierwszych dziesięciu minutach 22:14. W kolejnej kwarcie nasz zespół powiększył jeszcze przewagę w 15 minucie do wyniku 31:16. Od tego momentu jednak coś w grze naszego zespołu się popsuło. Do tego doszła bardzo agresywna gra gospodarzy, często na pograniczu faulu oraz zbyt tolerancyjne sędziowanie w s stosunku do zespołu Elity, w wyniku czego przewaga naszego zespołu zmalała na koniec drugiej kwarty do 4 punktów (38-34). Jeszcze gorzej ułożyła się gra naszym zawodnikom w trzeciej kwarcie. Gospodarze grając szybko, celnie rzucając z każdej pozycji, szybko wyrównali, a następnie odskoczyli na 12 punktów przewagi (56-44). Pomimo to z nadziejami nasi zawodnicy wyszli na ostatnią część meczu. I niewiele brakowało, aby losy meczu się odwróciły, bowiem na półtorej minuty przed zakończeniem meczu, nasz zespół zmniejszył stratę do gospodarzy do 4 punktów. Jednak w końcówce znów zespół Elity zagrał bardzo skutecznie w ataku, co przy dużej ilości niecelnych rzutów osobistych naszych zawodników, pozwoliło odnieść gospodarzom dość niespodziewanie wysokie zwycięstwo.