Budżet przyjęty jednogłośnie (zdjęcia)

Dodano: 17 grudnia 2015 10:55, Autor: Agnieszka Pleńska

Po żarliwych dyskusjach radni postanowili udzielić burmistrzowi Jerzemu Bauerowi kredytu zaufania i poparli budżet na 2016 rok.
Projekt budżetu wpłynął do radnych w połowie listopada. Od tamtej pory radni spotykali się na 11 posiedzeniach komisji, aby wyrazić swoje zdanie na temat propozycji burmistrza. Na posiedzeniu komisji Gospodarki Finansowej i Rozwoju Społeczno - Gospodarczego, które odbyło się 15 grudnia sformułowano końcowe wnioski. Wielu radnych uznało, że nie jest to czas na tworzenie muzeów, lecz na rozwój gospodarczy miasta i wnioskowało za zdjęciem 550 tysięcy z zakupu tzw. domu Pileckich. Radni chcieli również uszczuplić budżet promocji o 100 tysięcy złotych, zdjąć 300 tysięcy z remontu dróg na osiedlu Lubiejewska, 90 tysięcy z remontu ulicy przy Placu Waryńskiego oraz 50 tysięcy z remontu wiaduktu na ulicy Armii Krajowej. Jak argumentowali radni, zaoszczędzony w ten sposób ponad milion złotych można by było wykorzystać np. na budowę ulicy Wołodyjowskiego, Wiatracznej i Surowskiego oraz przygotowanie dokumentacji ulicy Żale.
REKLAMA


Po zapoznaniu się z wnioskami radnych burmistrz zaproponował zdjęcie 45 tysięcy z funduszu celowego dla policji, 250 tysięcy z termomodernizacji budynku MOSiR przy ul. Warchalskiego (pozostawić 50 tysięcy), 90 tysięcy z budowy Miejskiego Domu Kultury (pozostawić 10 tysięcy), 200 tysięcy z remontu dróg na osiedlu Lubiejewska (pozostawić 100 tysięcy) oraz 50 tysięcy z remontu oznakowania poziomego. Udało by się w ten sposób zmniejszyć deficyt o 635 tysięcy złotych.

Muzeum upamiętniające osobę rotmistrza Witolda Pileckiego
W planie przyszłorocznego budżetu znalazł się m.in. zakup domu Ostrowskich, w którym ma powstać muzeum upamiętniające osobę rotmistrza Witolda Pileckiego. Początkowo na zakup nieruchomości przeznaczono 550 tysięcy złotych. Suma ta jednak dla wielu radnych była stanowczo za wysoka. Radnego Jacka Wilczyńskiego niepokoił również fakt, że miasto będzie ponosić koszt utrzymania placówki przez wiele lat. Po dyskusjach, burmistrz zgodził się zmniejszyć kwotę zakupu nieruchomości do 300 tysięcy złotych.

- Przed rozpoczęciem sesji Klub Radnych KWW Zbigniewa Kamińskiego był stanowczo na nie. Po rozmowach z burmistrzem dostaliśmy, jak to się mówi zielone światło - pan burmistrz zdeklarował się, że postara się w następnym roku, w miarę potrzeb, zrealizować te zadania inwestycyjne, o które zabiegamy. Pozostało nam więc głosować za budżetem - przedstawił stanowisko klubu jego przewodniczący Jacek Wilczyński.
- Wnioski Komisji Finansowej będą realizowane w możliwie najszybszym terminie - zadeklarował burmistrz.

Na sesji budżetowej obecnych było 19 radnych, zabrakło radnego Krzyżanowskiego i radnego Golanko. Wszyscy obecni radni zagłosowali za uchwaleniem uchwały budżetowej na 2016 rok.

Na zakończenie burmistrz podziękował za okazany mu kredyt zaufania. - Chcę wobec wszystkich państwa zadeklarować, że budżet, który Rada Miasta przed chwilą życzliwie przegłosowała, będzie realizowany z największą starannością. Wszędzie tam, gdzie będziemy mogli zadośćuczynić zasadzie oszczędności, tam będziemy tej zasadzie zadość czynić. Wszędzie tam, gdzie będziemy mogli środki na zewnątrz pozyskiwać, nasze starania będą szły w tym kierunku. Zarówno rozwój gospodarczy, jak też rozwój kulturowy naszego miasta to są nasze priorytety i musimy podchodzić do nich równocześnie starając się wykorzystywać wszystkie atuty, które mamy w zasięgu ręki. Trzeba powiedzieć, ta kadencja to potwierdza i głosowanie potwierdza, że wielkim atutem miasta jest zgodny samorząd, który, przede wszystkim troszczy się o dobre dziś i bardzo dobre jutro. Dziękuję bardzo.

W budżecie na 2016 rok przewidziano do budowy 18 ulic: Traugutta, Podstoczysko, Żeromskiego, Łączna, Targowa, Wiśniowa - parking, Zachodnia, Leśna, Spacerowa, Kameralna, Rodziewiczówny, Kukiela, Saperska - Artyleryjska (I etap), Orzeszkowej, Pasażerska, Sportowa, Rondo Pocztowa-Sikorskiego oraz Bursztynowa-Bielska-Szpitalna.

Wśród planowanych inwestycji znalazły się m.in. nadbudowa i gruntowne remonty budynków socjalnych przy ulicy Wołodyjowskiego, modernizacja i remont infrastruktury drogowej osiedla Lubiejewska, budowa siłowni na świeżym powietrzu, lodowiska wielofunkcyjnego i modernizacja stadionu przy ul. Warchalskiego.

Miasto zamierza też składać wnioski w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. Jeśli się uda miasto pozyska w tej sposób fundusze na renowacje budynku Jatek, Elektrowni, Miejskiej Biblioteki Publicznej i budynku, w którym ma powstać muzeum rotmistrza Witolda Pileckiego.

Projekt budżetu na 2016 rok przewiduje dochody w wysokości 70 765 353,00 zł oraz wydatki wysokości 77 310 209,00 zł. Planowany jest także kredyt w wysokości 9,2 miliona złotych.Zobacz również

Obrady w gminie jednomyślne (zdjęcia)

15 grudnia 2015, Agnieszka Pleńska

Podczas dwunastej sesji radni gminni podjęli uchwałę w sprawie określenia wzorów formularzy informacji i deklaracji podatkowych.

Mieszkańcy ulicy Wołodyjowskiego u Burmistrza (zdjęcia, wideo)

9 grudnia 2015, Agnieszka Pleńska

Mieszkańcy oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność na ulicy Wołodyjowskiego domagają się od władz miasta budowy ich ulicy.

Ponad 3500 wyrobów tytoniowych bez akcyzy w rękach policjantów

9 grudnia 2015, KPP Ostrów Maz., red. Agnieszka Pleńska

Wyroby tytoniowe bez znaków akcyzy znajdowały się w samochodzie w pobliżu miejskiego targowiska.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]