Uchwalili budżet i podzielili się opłatkiem (zdjęcia)

Dodano: 17 grudnia 2015 18:41, Autor: Agnieszka Pleńska

Podczas dzisiejszych obrad radni powiatu ostrowskiego uchwalili budżet na 2016 rok. Zaraz po sesji odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne.
Planowane dochody powiatu ostrowskiego na rok 2016 będą wynosiły 57 811 769 złotych, a zaplanowane wydatki 57 845 526 złotych. Powiat planuje spłacić prawie 2 miliony rat kredytów i pożyczek (1 966 243 zł). Zaplanowano również kredyty w wysokości 2 mln zł.
Zadłużenie powiatu w roku 2016 do dochodu ogółem na dzień 31 grudnia 2016 planowane jest w wysokości 27,55%. Wskaźnik obsługi zadłużenia na 2016 rok wynosi 4,47%, przy dopuszczalnym - 8,65% (wyliczony indywidualnie dla powiatu ostrowskiego).
REKLAMA


Wśród najważniejszych zadań inwestycyjnych powiatu na 2016 rok znalazła się przebudowa drogi powiatowej nr 2654W Podborze-Kalinowo-Króle Duże o długości 5,9 km. Całkowita wartość inwestycji to nieco ponad 6 mln zł. Powiat pozyskał na ten cel dofinansowanie z tzw. schetynówki w wysokości 3 mln zł. Drugie tyle wyłoży powiat wraz z gminą Ostrów Mazowiecka.

Kolejną ważną inwestycją jest przebudowa drogi powiatowej nr 2623W Boguty-Pianki-Cietrzewki-Warzyno-Żebry o długości 2,1 km i wartości nieco ponad 1,6 mln zł. Powiat planuje pozyskać ponad milion dofinansowania na ten cel z PROW. Pozostałe środki na budowę pochodzić będą z powiatu i gminy Boguty-Pianki.

Powiat planuje również przebudowę drogi powiatowej nr 2657W Brok-Orło-Daniłowo-Złotoria-Zaręby Kościelne o długości 3,9 km. Całkowita wartość inwestycji to nieco 3,1 mln zł. Również w tym przypadku powiat będzie wnioskował o prawie 2 miliony środków z PROW. Resztę pokryje powiatu i gmina Zaręby Kościelne.

Kolejną dużą inwestycją będzie rozbiórka i budowa mostu wraz z dojazdami w miejscowości Kunin Zamek, w ciągu drogi powiatowej nr 2625W. Koszt inwestycji to 583 530 złotych. Powiat planuje pozyskać 50% dofinansowania na ten cel z Ministerstwa Infrastruktury. Pozostałe środki pochodzić będą z powiatu i gminy Boguty-Pianki.

Powiat planuje również przebudowę budynku z przeznaczeniem na Warsztaty Terapii Zajęciowej o wartości 1,5 mln zł. Złożono już wniosek o o finansowanie w wysokości 50% ze środków PFRON. Kontynuowany będzie również remont korytarzy w budynku Bursy Szkolnej o wartości 120 tysięcy zł. Powiat przeznaczy także 160 tysięcy na remont i modernizację budynku dydaktycznego w Zespole Szkół Nr 1.

- Przedstawiony projekt budżetu jest oszczędny i racjonalny. Proszę wysoką Radę o przyjecie budżetu na 2016 rok w wersji przedstawionej przez Zarząd Powiatu - apelował starosta Zbigniew Kamiński. Radni przyznali staroście rację, i 17 głosami za przyjęli budżet na 2016 rok. Tylko jedna radna wstrzymała się od głosu.

Zaraz po sesji radni przenieśli się do nowej sali sportowej Kopernika, w której odbywało się powiatowe spotkanie świąteczno - noworoczne. Zaproszonych gości przywitał przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Stanisław Rafalik. - Corocznie wieczór ten rozpoczynamy od wysłuchania kolęd i pastorałek bożonarodzeniowych. Dziś najpiękniejsze polskie kolędy zaśpiewa dla nas młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

Po koncercie głos zabrał starosta. - Chciałbym wszystkim radnym podziękować za poparcie naszego budżetu na następny rok. Budżet jest wyważony, racjonalny i oszczędny, a zarazem proinwestycyjny - mówił. - Z okazji świąt Bożego Narodzenia w imieniu własnym, jak i pana przewodniczącego oraz radnych powiatu składam państwu najserdeczniejsze życzenia - dodał.

Po przemówieniach przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i wspólny posiłek.


Zobacz również

Budżet przyjęty jednogłośnie (zdjęcia)

17 grudnia 2015, Agnieszka Pleńska

Po żarliwych dyskusjach radni postanowili udzielić burmistrzowi Jerzemu Bauerowi kredytu zaufania i poparli budżet na 2016 rok.

Obrady w gminie jednomyślne (zdjęcia)

15 grudnia 2015, Agnieszka Pleńska

Podczas dwunastej sesji radni gminni podjęli uchwałę w sprawie określenia wzorów formularzy informacji i deklaracji podatkowych.

Krajobraz polski oczami młodych artystów (zdjęcia)

11 grudnia 2015, Agnieszka Pleńska

Młodzi artyści mieli za zadanie namalować najpiękniejszy krajobraz Polski, wypełniony światłem lub subtelnie nim podkreślony.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]