Pożar TIR-a na Duboisa (zdjęcia)

Dodano: 16 lutego 2016 17:22, Autor: KP PSP Ostrów Maz., red. MK

Samochód kontenerowy marki MAN wyposażony w specjalistyczny sprzęt i instalacje przeznaczony był do pokazów multimedialnych.
W dniu 16 lutego 2016 r. ok. godz. 9:14 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na ul. Duboisa w Ostrowi Mazowieckiej.
REKLAMA


Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych części kontenerowej pojazdu, w której wystąpił pożar oraz podaniu prądu piany gaśniczej w celu opanowania pożaru.

W celu zlokalizowania źródła pożaru wykorzystano kamerę termowizyjną. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

W działaniach uczestniczyły 4 zastępy straży pożarnej, 11 strażaków. W czasie prowadzonych działań występowały utrudnienia w ruchu na ul. Duboisa.


Zobacz również

Policja poszukuje świadków

16 lutego 2016, KPP Ostrów Maz., red. MK

Policja poszukuje świadków kilku kradzieży, uszkodzeń mienia oraz zdarzenia drogowego.

Zderzenie busa z osobówką (zdjęcia)

15 lutego 2016, KP PSP Ostrów Maz., red. MK

Do wypadku doszło dziś w Przyjmach k. Poręby. Kobieta i 10-letnie dziecko trafiły do szpitala.

Śmiertelny wypadek w gminie Szumowo (zdjęcia)

15 lutego 2016, KPP Zambrów, red. MK

W sobotę doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęła 39-letnia kobieta.

Komentarze

Dodano: 16 lutego 2016 19:07, (figaro)

TIR (skrót od fr. Transport International Routier[1] ? Międzynarodowy Transport Drogowy) ? międzynarodowa konwencja celna z 14 listopada 1975 (z późniejszymi zmianami), dotycząca przewozu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym, pozwalająca uprościć procedury na przejściach granicznych i w urzędach celnych, celem większej skuteczności przewozów drogowych.

Samochód ciężarowy poruszający się na karnecie TIR wyjeżdżający z jednego państwa jest - w myśl konwencji TIR - sprawdzany i plombowany na przejściach granicznych albo w dowolnym Urzędzie Celnym zlokalizowanym w środku kraju wywozu towaru, a zostaje odplombowany i skontrolowany dopiero w państwie docelowym, natomiast wszystkie granice krajów tranzytowych mija z formalnościami ograniczonymi do minimum (na przykład przy przewozie towaru z Hiszpanii do Rosji samochód ciężarowy jest plombowany na przejściu granicznym w Hiszpanii i mija granice wszystkich krajów bez rozbudowanej kontroli, natomiast zdjęcie zamknięcia celnego i otwarcie samochodu ciężarowego następuje dopiero w Rosji).

Konwencję TIR zaczęto stosować tuż po skończeniu II wojny światowej (pierwsze porozumienie w tej sprawie zawarto w 1959 roku), a należy do niej kilkadziesiąt krajów: wszystkie w Europie, a także większość państw, które utrzymują dość dużą liczbę samochodów ciężarowych w ruchu międzynarodowym (między innymi Turcja, Rosja, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan, czy Iran).

Samochód ciężarowy przewożący towar pod osłoną karnetu TIR opatrzony powinien być niebieską tabliczką z białym literowym skrótem TIR - stąd również w języku potocznym duże samochody ciężarowe określa się mianem tirów. Użycie słowa tir w języku polskim jako określenie dużego samochodu ciężarowego, służącego do przewozów na trasach międzynarodowych, jest również poprawne[2].

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Studio makijażu i fotografii

ul. Broniewskiego 2/5 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Fotografia studyjna, plenerowa, chrzty, komunie, urodziny, portety, zdjęcia biznesowe, sesje świąteczne.

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Góralczyk Nieruchomości

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]