Strażacy z gminy Ostrów Maz. rywalizowali w Jelonkach

Dodano: 4 lipca 2016 10:21, Autor: UG Ostrów Maz., red. MK

W niedzielę, 26 czerwca na boisku przy Zespole Szkół Publicznych w Jelonkach rozegrane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.
Do tegorocznej rywalizacji swoje reprezentacje wystawiło 15 jednostek męskich OSP z terenu Gminy Ostrów Mazowiecka oraz 4 drużyny żeńskie ze Starego Lubiejewa, Jelonek, Komorowa i Nagoszewki.
REKLAMA


Głównym celem organizacji zawodów była ocena stanu wyszkolenia pożarniczego i umiejętności obsługi sprzętu pożarniczego. Rywalizacja drużyn strażackich o miano najlepszej w gminie przeprowadzona została pod czujnym okiem komisji sędziowskiej, składającej się ze strażaków zawodowych z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowi Mazowieckiej na czele z Sędzią głównym - Zastępcą Komendanta PSP mł. bryg. Leszkiem Falbowskim. Zmagania drużyn obserwowali Waldemar Brzostek - Prezes Zarządu Gminnego OSP RP, Starosta Powiatu Ostrowskiego Zbigniew Kamiński, Jerzy Mikołajczyk Komendant Gminny OSP i licznie zgromadzeni kibice.

Zespoły zaprezentowały się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych. Na duże uznanie zasługuje wynik drużyny żeńskiej z Komorowa, która w ćwiczeniach bojowych uzyskała rekordowy czas realizacji zadania 40,92 setne sekundy, a najlepszy czas należał do drużyny męskiej OSP Nagoszewka 35,19 s.

W klasyfikacji generalnej najlepszą drużyną, podobnie jak przed rokiem, okazała się jednostka OSP z Nagoszewki 89,75 pkt., druga była reprezentacja z Jelonek 100,48 pkt., a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Jasienicy z wynikiem 101,34 pkt. Wysokim poziomem wyszkolenia wykazały się również drużyny żeńskie, I miejsce zajęło Komorowo 102,18 pkt., II Nagoszewka 122,41 pkt., III Stare Lubiejewo 141,63 pkt., a IV Jelonki z wynikiem 154,26 pkt. Gratulujemy wszystkim jednostkom.

źródło zdj. UG Ostrów Maz.

Zobacz również

Wypadek w Podborzu

3 lipca 2016, KPP Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

Wczoraj popołudniu w Podborzu samochód osobowy zderzył się z ciężarówką.

Zakaz kąpieli w Broku

30 czerwca 2016, UG Brok, red. MK

Burmistrz Miasta i Gminy Brok Marek Młyński z przykrością informuję, że wprowadzono zakaz kąpieli w rzece Bug.

Zakończenie gminnego roku szkolnego (zdjęcia)

28 czerwca 2016, UG Ostrów Maz., red. MK

Tegoroczna uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Publicznych w Komorowie.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]