Msza święta za zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego (zdjęcia)

Dodano: 8 listopada 2016 09:24, Autor: OSP Boguty-Pianki, red. MK

Jak co roku oprawę mszy świętej wzbogaciła Orkiestra Dęta OSP w Ostrowi Mazowieckiej.
W niedzielę 6 listopada o godz. 12:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Małkini Górnej odprawiona została uroczysta msza święta w intencji zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych, pododdziału oraz zaproszonych gości do miejscowego kościoła, gdzie przed rozpoczęciem mszy świętej kapelan powiatowy straży pożarnej ks. kanonik Piotr Kapelański modlił się w intencji zmarłych strażaków wymieniając przy tym nazwy jednostek OSP z terenu powiatu, a w tym czasie na znak pamięci zostały zapalone i ustawione przed ołtarzem znicze. Homilię wygłosił wspomniany wyżej kapelan powiatowy strażaków ks. kanonik Piotr Kapelański.
REKLAMA


Jak co roku oprawę mszy świętej wzbogaciła Orkiestra Dęta OSP w Ostrowi Mazowieckiej. Tradycja zapoczątkowana przez ks. prof. Józefa Łupińskiego diecezjalnego duszpasterza strażaków, której gospodarzem co roku jest inna parafia trwa już w naszym powiecie 13 lat i z roku na rok cieszy się coraz większą frekwencją wśród strażaków. Do Małkini przybyło łącznie ok. 250 strażaków, w tym 40 pocztów sztandarowych na czele z druhem Prezesem ZOSP RP powiatu ostrowskiego Andrzejem Wyszogrodzkim. Obecny był też poczet sztandarowy Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Na uroczystości oprócz strażaków ochotników przybyli również oficerowie oraz poczet sztandarowy z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej na czele z Komendantem bryg. mgr inż. Januszem Iwanowskim. Wśród licznie zebranych byli min. wójtowie i przedstawiciele samorządu terytorialnego. Po uroczystej mszy świętej wszyscy strażacy oraz zaproszeni goście udali się do miejscowej remizy OSP na tradycyjny poczęstunek w postaci gorącej grochówki.


Zobacz również

II Bieg Wolności i Solidarności (zdjęcia, wyniki)

7 listopada 2016, Anna Augustyniak

W biegach, zorganizowanych w niedzielę w Ostrowi, wzięło udział łącznie około 200 osób.

Kolejna porażka Sokoła (zdjęcia, wideo)

7 listopada 2016, Anna Augustyniak

Sobotnie spotkanie było najgorszym meczem Sokoła w tym sezonie.

Policja poszukuje świadków

7 listopada 2016, KPP Ostrów Maz., red. MK

Policja poszukuje świadków kilku kradzieży i zdarzeń drogowych, spowodowania pożaru i prowadzenia nielegalnej działalności.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]