IV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego w Szachach (zdjęcia)

Dodano: 8 listopada 2016 10:42, Autor: UG Andrzejewo, red. MK

Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem i przyciągnął rekordową liczbę 123 uczestników, w tym 75 z powiatu ostrowskiego.
6 listopada, w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce, odbyły się IV Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego w szachach. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem i przyciągnął rekordową liczbę 123 uczestników, w tym 75 z powiatu ostrowskiego. Reprezentowane były kluby z Warszawy, Białegostoku, Łomży, Ciechanowca, Ostrołęki, a także z wielu miejscowości powiatu ostrowskiego. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci do lat 10 i 13 gromadząc odpowiednio 49 i 32 uczestników. Wśród których dużą grupę stanowili zawodnicy z gminy Andrzejewo, gdzie na zajęcia szachowe w szkołach uczęszcza ponad 40 uczniów. Licznie stawili się także młodzi adepci królewskiej gry z Ostrowi Mazowieckiej i Małkini.

Do faworytów turnieju należeli zawodnicy z naszego powiatu, poprzedni mistrzowie, Tomasz Ołowski z miejscowości Ołowskie i Cezary Borowy z Małkini. Jednak faworytów pogodził Mateusz Janowicz z Zambrowa, który wygrał wszystkie 7 pojedynków. Tuż za nim finiszował Tomasz Ołowski, który zdobył tytuł mistrza Powiatu Ostrowskiego na rok 2016. Trzecie miejsce zajął Tadeusz Prażych z Maratonu Łomża, a czwarty był Cezary Borowy - wszyscy po 6 punktów. Bardzo dobrze spisał się Kacper Rydel z Wąsewa, który zajął 5 miejsce w turnieju i zdobył puchar dla najlepszego zawodnika powiatu do lat 20. W kategorii kobiet 1 miejsce zajęła Malwina Szewczyk z klubu MUKS Stoczek Białystok, która odebrała puchar z rąk, pochodzącej z Andrzejewa, arcymistrzyni Marty Bartel. Mistrzynią powiatu została Małgorzata Gralik, uczennica SP w Starej Ruskołęce. Z zawodników z naszego powiatu w pierwszych trójkach uplasowali się także: Przemysław Płotczyk z SP Stara Ruskołęka (drugie miejsce do lat 10), Maciej Rutkowski z SP Andrzejewo  (trzecie miejsce do lat 10),  Aniela Sutkowska z SP Andrzejewo (drugie miejsce wśród dziewcząt do lat 10), Kamila Trzaska z Ostrowi (trzecie miejsce wśród dziewcząt do lat 10) oraz Szymon Kordek z Ostrowi (trzecie miejsce do lat 13).

Razem nagrodzonych zostało 32 zawodników. Przewidziano także dyplomy dla uczestników z najmłodszych grup wiekowych, czasopisma szachowe i drobne upominki dla wszystkich grających.

Podsumowując turniej, Wójt Gminy Andrzejewo Michał Rutkowski, pogratulował wszystkim uczestnikom i wyraził zadowolenie, że tak liczne grono szachistów przybyło do Starej Ruskołęki. Dyrektor turnieju, Arkadiusz Przeździecki, podziękował zaś sponsorom turnieju: Starostwu Powiatowemu w Ostrowi Mazowieckiej, Gminie Andrzejewo, a także Nadleśnictwu i Bankowi Spółdzielczemu w Ostrowi Mazowieckiej oraz Centrum Handlowemu w Andrzejewie.

źródło zdj. UG Andrzejewo

Msza święta za zmarłych strażaków z powiatu ostrowskiego (zdjęcia)

8 listopada 2016, OSP Boguty-Pianki, red. MK

Jak co roku oprawę mszy świętej wzbogaciła Orkiestra Dęta OSP w Ostrowi Mazowieckiej.

II Bieg Wolności i Solidarności (zdjęcia, wyniki)

7 listopada 2016, Anna Augustyniak

W biegach, zorganizowanych w niedzielę w Ostrowi, wzięło udział łącznie około 200 osób.