Ostrowianka pierwsza wśród kobiet na PZU Minimaraton Cracovia (zdjęcia)

Dodano: 3 maja 2017 10:06, Autor: Anna Augustyniak

Ewa Jagielska zawodowo jest nauczycielką WF, prywatnie kocha bieganie.
34-letnia nauczycielka wychowania fizycznego biega od kilku lat. - Zaczęłam biegać rekreacyjnie dopiero przed trzydziestką i z każdym rokiem poprawiałam się w wynikach - przyznała Ewa Jagielska. Ostrowianka poprawiła swoje wyniki do tego stopnia, że we wrześniu 2016 roku zdobyła seniorski brązowy medal Otwartych Mistrzostw Polski kobiet w biegu na 5 km.

Ewa startuje w największych imprezach biegowych w całej Polsce. W ostatnim czasie brała udział w dwóch dużych biegach: 23 kwietnia w Orlen Warsaw Bieg Oshee 10 km i 29 kwietnia w Krakowie w PZU Minimaraton Cracovia. W pierwszym biegu, w którym startowało blisko 9000 zawodników, z czasem 35:03 zajęła 7. miejsce w klasyfikacji open kobiet. Z kolei w Krakowie zajęła I miejsce w klasyfikacji open kobiet.

- W bieganiu wspiera mnie mój mąż, który na co dzień jest naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Ostrowi. Wraz z mężem chcemy promować miasto Ostrów Mazowiecka poprzez sport - stwierdziła ostrowska biegaczka.

Ewa Jagielska od niedawna jest zawodniczką LKS Ostrowianka. Ostrowianka będzie trenowała pod okiem Andrzeja Wardaszko.

Maria Jasko wróciła z Tokio z medalem z Mistrzostw Świata! (zdjęcia)

1 maja 2017, UG Małkinia Górna, red. MK

Maria Jasko zdobyła brąz walcząc z najlepszymi zawodniczkami z całego świata w Karate Kyokushin w najcięższej i najsilniejszej kategorii kobiet powyżej 65 kg.

Ruszyły zapisy do Festiwalu Ostrowskich Artystów

29 kwietnia 2017, MDK, red. MK

Chcesz poczuć się jak gwiazda i wystąpić na dużej scenie? Masz szansę! Feel Like Star to koncert organizowany z okazji 15. Dni Ostrowi.

Królewscy tym razem lepsi od ostrowianek (zdjęcie)