Małżeństwo z Ostrowi straciło kilkadziesiąt tysięcy złotych

Dodano: 20 czerwca 2017 15:34, Autor: KPP Ostrów Maz., red. MK

Wczoraj doszło do kolejnego oszustwa seniorów metodą na policjanta.
Pomimo licznych apeli w telewizji i radiu starsze osoby nadal padają ofiarą oszustów, tracąc oszczędności całego życia. Policja przypomina, że sposób działania oszustów praktycznie zawsze wygląda tak samo.
REKLAMA


Wczoraj po południu na telefon stacjonarny do 71-letniej ostrowianki zadzwonił mężczyzna podając się za jej syna. Mężczyzna zachrypniętym głosem powiedział, że jest chory i wracając od lekarza miał wypadek. W wyniku tego wypadku 3 osoby zostały ranne. Następnie do rozmowy włączył się mężczyzna podający się za policjanta i potwierdził to zdarzenie. Fałszywy funkcjonariusz oznajmił, że osoby ranne w wypadku żądają odszkodowania w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Fałszywy policjant polecił kobiecie jak najszybsze wypłacenie pieniędzy z banku.

Po oszczędności życia do banku poszedł 77-letni mąż seniorki. Gdy wrócił do domu z pieniędzmi, fałszywy policjant poinformował, że po pieniądze zgłosi się kurier. Fałszywy funkcjonariusz polecił 77-latkowi udanie się do Sądu Rejonowego, gdzie miał oczekiwać na niego adwokat i sekretarka, którzy przygotują pokwitowanie odbioru pieniędzy. W ten sposób senior został wywabiony z mieszkania. W sądzie nikt na niego nie czekał a w tym czasie małżonka została sama. Seniorka przekazała pieniądze osobie podającej się za kuriera. Przez cały czas była w kontakcie telefonicznym z fałszywym policjantem, który powoływał się na sąd, prokuraturę, ponadto potwierdził przybycie kuriera.

Policja jeszcze raz apeluje do starszych mieszkańców powiatu ostrowskiego o ostrożność. Jak widać na tym przykładzie oszuści działają bezwzględnie tak manipulują rozmową, aby "wyciągnąć" jak najwięcej informacji a potem wykorzystać starszą osobę.

Nigdy nie podajmy przez telefon kwot posiadanych oszczędności, które trzymamy w domu lub na koncie. Absolutnie nie wypłacajmy z banku pieniędzy i nie przekazujmy ich żadnym obcym osobom.

Nie ulegajmy presji czasu którą wywierają na nas oszuści.

Pamiętajmy funkcjonariusze Policji ABSOLUTNIE NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy im lub przysłanemu kurierowi.

Jeżeli odbierzemy telefon od policjanta, który poinformuje nas o wypadku bliskiej osoby i potrzebie wpłaty pieniędzy w celu uniknięcia kary zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy co dalej robić powiedzmy o dziwnym telefonie komuś z bliskich. Każdy telefon gdy podejrzewamy, że może to być próba oszustwa należy zgłaszać na policję pod nr tel. 29 746 92 00 lub 997 albo 112. Zadzwońmy do rodziny i sprawdźmy czy faktycznie takie zdarzenie miało miejsce. Ważne jest aby prawidłowo rozłączyć się z osobą podającą się za policjanta.

Policja apeluje, aby rozmawiać z rodzicami i dziadkami, że są osoby, które mogą próbować je wykorzystać do wyłudzenia oszczędności ich życia.
Zwróćmy uwagę na osoby starsze mieszkające samotnie.

st.sierż. Marzena Laczkowska

Zobacz również

Policja poszukuje świadków kradzieży na stacji paliw

20 czerwca 2017, KPP Ostrów Maz., red. MK

Referat Dochodzeniowo-Śledczy KPP w Ostrowi Mazowieckiej poszukuje świadków kradzieży paliwa na stacji w Prosienicy.

18 i 21-latek zatrzymani za narkotyki. Łącznie posiadali ponad 61 gramów (zdjęcie)

19 czerwca 2017, KPP Ostrów Maz., red. MK

W minionym tygodniu ostrowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, u których funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie ponad 61 gram narkotyków w postaci suszu marihuany.

Pijany kierowca ciężarówki spowodował karambol

19 czerwca 2017, KPP Ostrów Maz., red. MK

Cztery auta zderzyły się wczoraj na krajowej ósemce.

Komentarze

Dodano: 20 czerwca 2017 16:19, michal (rocki)

Jak ktoś ma za dużo kasy i nie wie co z nią zrobić to rozdaje komu popadnie. Na pewno ktoś ją wykorzysta we właściwy sposób.

Ps. Podobno emeryci w Polsce są biedni

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]