Trzy próby oszukania seniorek metodą "na policjanta"

Dodano: 9 sierpnia 2017 10:19, Autor: KPP Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

Wczoraj doszło do kolejnych prób oszustwa seniorów metodą na policjanta.
Niestety, oszuści nadal próbują oszukać starsze osoby metodą na policjanta. Wczoraj około południa do trzech mieszkanek Ostrowi Mazowieckiej zadzwonił na telefony stacjonarne mężczyzna podający się za kuriera, informując o przesyłce. Gdy kobiety odmówiły przyjęcia przesyłki, wówczas mężczyzna rozłączył się.
REKLAMA


Po chwili do kobiet zadzwonił drugi mężczyzna, podający się za policjanta. Poinformował, że na terenie Ostrowi Mazowieckiej działają oszuści, podający się za kuriera. "Fałszywy policjant" prowadzi śledztwo, ale potrzebuje pomocy ze strony starszych Pań. Mężczyzna zachęcał do potwierdzenia jego wiarygodności. Polecił, aby nie rozłączając się, wybrały nr 112, wówczas w słuchawce odezwał się głos innego mężczyzny, który potwierdził dane "fałszywego policjanta".

Dwie ostrowianki po rozmowie z mężczyzną pod nr 112 rozłączyły się nabierając podejrzeń, że może to być próba oszustwa. Natomiast trzecia ostrowianka po podaniu numeru telefonu komórkowego posłuchała instrukcji "fałszywego policjanta" i poszła do banku, aby wypłacić żądaną kwotę pieniędzy. Z uwagi na fakt, że nie posiadała takiej kwoty na koncie, "fałszywy policjant" polecił, aby zaciągnęła kredyt w banku. Kobieta nie uzyskała kredytu z uwagi na niskie dochody.

Kolejny raz apelujemy do starszych mieszkańców powiatu ostrowskiego o ostrożność. Oszuści nie rezygnują i nadal próbują wykorzystać starsze osoby. Nigdy nie podawajmy przez telefon kwot posiadanych oszczędności, które trzymamy w domu lub na koncie. Absolutnie nie wypłacajmy z banku pieniędzy i nie zaciągajmy kredytów na żądanie osoby, podającej się za policjanta. Nie ulegajmy presji czasu, którą wywierają na nas oszuści.

Pamiętajmy: funkcjonariusze Policji ABSOLUTNIE NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu. Jeżeli odbierzemy telefon od policjanta, który poinformuje nas o prowadzonych działaniach i poprosi o współpracę, będzie to próba oszustwa. Pamiętajmy, że wybierając nr 112 czy 997, należy najpierw prawidłowo rozłączyć się z poprzednim rozmówcą. Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy, co dalej robić, powiedzmy o dziwnym telefonie komuś z bliskich. Każdy telefon, gdy podejrzewamy, że może to być próba oszustwa, prosimy zgłaszać na Policję pod nr tel. 29 746 92 00 lub 997 albo 112.

Rozmawiajmy z rodzicami i dziadkami o osobach, które mogą próbować je wykorzystać do wyłudzenia oszczędności ich życia.

Źródło zdj. KWP Radom

Zobacz również

"Kręci mnie bezpieczeństwo" w Małkinii Górnej i Nurze (zdjęcia)

9 sierpnia 2017, KPP Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

Ostrowscy policjanci prowadzą działania profilaktyczne na terenie powiatu pod ogólnopolską nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Bezpieczeństwo podczas żniw

9 sierpnia 2017, KPP Ostrów Maz., red. Anna Augustyniak

Wraz z sierpniem rozpoczyna się sezon żniw. W związku z tym policja apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas wykonywania prac polowych.

Pijany 33-latek ukradł dostawczego renault (zdjęcia)

8 sierpnia 2017, st.sierż. Marzena Laczkowska/mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska/RJ, red. MK

Szybki przepływ informacji i skuteczna współpraca płońskich i ostrowskich policjantów doprowadziła do zatrzymania podejrzewanego o kradzież dostawczego renault.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]