Pierwsze zajęcia z cyklu "Przystanek Historia" w Ostrowi za nami (zdjęcia, wideo)

Dodano: 27 września 2017 15:26, Autor: Anna Augustyniak

Dzisiaj w ostrowskim Ratuszu miała miejsce inauguracja cyklu zajęć o tematyce historycznej, skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych.
Zajęcia dla ostrowian będą odbywać się cyklicznie. Raz w miesiącu w Ostrowi spotkania edukacyjne, poświęcone historii Polski XX wieku, będą prowadzili przedstawiciele warszawskiego oddziału IPN. Zajęcia skierowane są przede wszystkim do uczniów, ale nie tylko.
REKLAMA


W pierwszej lekcji z cyklu udział wzięli uczniowie ostrowskich szkół wraz ze swoimi nauczycielami. Podczas spotkania młodzież, podzielona na trzy grupy, układała puzzle edukacyjne "IV rozbiór Polski", prezentujące w formie zabawy historię Polski.

Zanim jednak odbyły się zajęcia edukacyjne, pracownicy IPN przedstawili zebranym animację "Niezwyciężeni", przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Krótki film, który w ostatnich tygodniach cieszył się sporą popularnością wśród internautów, można obejrzeć zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji językowej, na kanale IPN w serwisie YouTube. Historię odzyskania wolności przez Polskę opowiada w wersji polskiej Mirosław Zbrojewicz, zaś w wersji angielskiej - Sean Bean.

Dodatkowo podczas spotkania burmistrz Jerzy Bauer przypomniał o trwającej już od kilku lat stałej współpracy miasta z IPN. Wśród wspólnych działań można wymienić Rajd Szlakiem Żołnierzy Wyklętych, promocję książki "Powiat Ostrów Mazowiecka w pierwszej dekadzie rządów komunistycznych" oraz rekonstrukcję "Rozbicia Urzędu Bezpieczeństwa w Ostrowi Mazowieckiej".

W spotkaniu inaugurującym cykl "Przystanek Historia" udział wzięli: Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie dr Dariusz Gałaszewski wraz z pracownikiem Biura Kacprem Kempistym, przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Krych, dyrektorzy miejskich szkół i przedszkoli, dyrektorzy i przedstawiciele szkół średnich, dyrektorzy wydziałów i pracownicy Urzędu Miasta, młodzież z ostrowskich szkół wraz z nauczycielami.Zobacz również

Środa z Siecią Szpitali w Ostrowi Mazowieckiej

27 września 2017, NFZ, red. MK

Masz pytanie dotyczące zmian w ochronie zdrowia po wejściu w życie tzw. sieci szpitali? Dziś możesz je zadać przedstawicielom NFZ w ostrowskim szpitalu.

Teatr Scena Kotłownia zaprasza na spektakl "Dziób w dziób"

27 września 2017, Teatr Scena Kotłownia, red. MK

30 września o godzinie 17 na deskach Teatru Scena Kotłownia wystawiony zostanie spektakl "Dziób w dziób".

Zagłosuj na projekt Budżetu Obywatelskiego Gminy Małkinia Górna 2018

27 września 2017, UG Małkinia Górna, red. MK

Głosowanie odbywać się będzie w dniach 10-20 października.

Komentarze

Dodano: 28 września 2017 09:10, (pingwin500)

Nie bylo IV rozbioru Polski. Historia Polski to nie tylko wyklęci. Ten odjazd Bauera na okres walki z komuną jest chory. Miasto wygląda jak afrykańskie zadupie - klepiska, błoto zamiast zieleni, brak gospodarowania przestrzennego, chaos, syf, a on buduje dumę na naciaganych historiach wyklętych. Ja się nie dziwię, że ucieka w fantazję. Na to miasto nie da się patrzeć jest tak syfiaste, że trzeba ucieczki mentalnej w historie. Burmistrzu, wyjdz z urzędu, zobacz jak wyglada to miasto. Jak grajdół z Sahelu

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]