Czytelnicy pytają: zaniedbany chodnik na ulicy Szkoły Podchorążych Piechoty

Dodano: 9 listopada 2017 18:22, Autor: Redakcja

Ulica Szkoły Podchorążych Piechoty nie jest bezpieczna dla pieszych. Na problem ten zwróciła uwagę jedna z czytelniczek OPI.
"Dzień dobry. Dużo się mówi o bezpieczeństwie uczniów i pieszych na drodze. Stąd też moje pytanie/temat. Chodzi o ul. Szkoły Podchorążych Piechoty od skrzyżowania z ul. Stacyjną. Chodnik od wielu lat niestety nie uległ renowacji. Począwszy od przystanku autobusowego podmiejskiego, jego stan pozostawia wiele do życzenia. Najgorsze jest jednak to, że nikt o niego nie dba. Jest zarośnięty, nie ma możliwości przejścia. Owszem, istnieje taka możliwość drugą, lewą stroną ulicy, przy posesjach, jednak ta jest tylko na ok. 150 m od ul. Stacyjnej i jakieś 150 m pod sama szkołą. Pozostały odcinek ok. 500 m dalej trzeba iść jezdnią bądź przejść, na zakręcie, bez przejścia, na drugą stronę, chodnik pamiętający odległe czasy... Obecnie ta prawa strona dotarcia do szkoły "4" jest niczym przeprawa przez wyboiste pole do paintball, gdzie można się kryć w zaroślach i za drzewami z niewidocznymi dla kierowców znakami. Kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy? Czy wystające aż na jezdnię zza ogrodzenia drzewa to standard dzisiejszej drogi do szkoły? Dziękuję za odpowiedź" - napisała w mailu do redakcji czytelniczka.
REKLAMA


O chodnik należący do miasta zapytaliśmy Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka. - W związku z realizacją projektu budowy ścieżek rowerowych na terenie naszego miasta, wzdłuż całej ulicy Szkoły Podchorążych od strony posesji zostanie wykonany ciąg pieszo-rowerowy. Wykonanie inwestycji przewidziane jest na rok 2018 - odpowiedział pracownik Wydziału.

Jeśli chcielibyście otrzymać odpowiedź na nurtujące was pytania, piszcie do nas na [email protected], a my postaramy się uzyskać na nie odpowiedź.

Zobacz również

Czytelnicy pytają: plac zabaw przy blokach na Waryńskiego (zdjęcie)

24 października 2017, Redakcja

Stary plac zabaw przy blokach na Placu Waryńskiego jest tematem kolejnego listu od czytelnika.

Czytelnicy pytają: włamania i kradzieże w powiecie ostrowskim

21 października 2017, Redakcja

Jedna z czytelniczek OPI chciała poznać statystyki dotyczące włamań na terenie naszego powiatu. Chciała też dowiedzieć się, co mieszkańcy mogą zrobić w sprawie kradzieży.

Czytelnicy pytają: czy ulica Północna znalazła się w budżecie na przyszły rok? (zdjęcia)

14 października 2017, Anna Augustyniak

Mieszkaniec Ostrowi chciałby się dowiedzieć, czy w budżecie na rok 2018 znajdą się środki na budowę ulicy Północnej.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Santander Consumer Bank S.A.

Pl. Ludwika Waryńskiego 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

BANK OD KREDYTÓW

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]