Obwodnica Marek otwarta. Sprawdź nową organizację ruchu

Dodano: 27 grudnia 2017 09:21, Autor: GDDKiA Warszawa, red. MK

Z otwarciem obwodnicy wiąże się zmiana organizacji ruchu.
22 grudnia po godzinie 20.00 wdrożono tymczasową organizację ruchu, otwierając tym samym ponad 15 kilometrową trasę pomiędzy Markami a Radzyminem. Kierowcy mają do dyspozycji trasę główną, czyli dwie jezdnie po 3 pasy ruchu oraz węzły: Zielonka i Radzymin Południe.
REKLAMA


Węzeł Kobyłka jest zamknięty i nie ma możliwości zjazdu. Wykonawca prowadzi tam jeszcze prace. Na węźle Marki wykonawca będzie rozbierał istniejącą łącznicę prowadzącą ruch z Trasy Toruńskiej (S8) na DK8 do Marek, co umożliwi mu wykonanie zjazdu z obwodnicy (jadąc od Białegostoku) na DK8 do Marek.

Ponadto do dokończenia są prace poza ciągiem głównym. Wykonawca Zadania I (odc. Marki-Kobyłka) zapowiedział zakończenie robót w II kwartale 2018 r.

Natomiast na węźle Radzymin Południe Wykonawca zadania 2 (odc. Kobyłka-Radzymin) będzie kończył roboty przez ok. 3 tygodnie, które są możliwe do zrealizowania po przełożeniu ruchu (po otwarciu ciągu głównego obwodnicy Marek).

Zmiany w organizacji ruchu po otwarciu trasy

Po otwarciu obwodnicy Marek, kierowcy będą mają do dyspozycji dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej od istniejącego węzła Marki do włączenia w istniejący przebieg drogi S8 za węzłem Radzymin Południe.

W związku z postępem prowadzonych prac w pierwszym etapie wyłączone z użytkowania są dwa węzły drogowe tj. węzeł Kobyłka (z ul. Szkolną) oraz węzeł Wołomin (z docelowym przebiegiem DW635). Jednocześnie należy zaznaczyć, że węzeł Marki w pierwszym okresie użytkowania będzie o niepełnych relacjach - będzie trwać budowa łącznicy relacji Białystok - Warszawa Targówek (ul. Radzymińska)/Marki.

Do dyspozycji kierowców są: węzeł Radzymin Południe z drogą wojewódzką nr 635 oraz węzeł Zielonka z drogą wojewódzką nr 631.

W związku z powyższym zmianie uległy zasady ruchu w zakresie dojazdu do m. Białystok oraz Marki, Radzymin czy Słupno!

Kierowcy jadący drogą S8 od strony Warszawy (most Grota) w celu dojazdu do Marek (dotychczasowego przebiegu DK8) powinni zwrócić szczególna uwagę na zmianę sposobu dojazdu i trzymać się prawej strony, a dojazd realizować z wykorzystaniem drogi serwisowej oraz skrzyżowania (na DK8) z sygnalizacją świetlną w węźle Marki. Zasada ta jest oznakowana docelowymi tablicami drogowskazowymi i przeddrogowskazowymi oraz dodatkowo, dla podkreślenia tej istotnej zmiany, żółtymi tablicami tymczasowymi wyposażonymi w lampy błyskowe.

Kierowcy jadący ul. Radzymińską od strony Targówka powinni zwrócić uwagę na zmiany na tablicach kierunkowych i kierować się wg ich wskazań. W celu dojazdu do Białegostoku należy na węźle Marki skręcić w prawo na drogę S8, a w celu dojazdu do Marek, Radzymina i Słupna kontynuować jazdę na wprost jak dotychczas.

Kierowcy jadący drogą ekspresową S8 od strony Białegostoku zostaną automatycznie skierowani na nowy przebieg drogi S8. Z uwagi na brak relacji na Targówek (ul. Radzymińska-DW629) i Marki w węźle Marki, w celu dojazdu do tych miejsc należy dokonać zjazdu z drogi S8 wcześniej tj. na węźle Radzymin Południe bądź węźle Zielonka.

Jednocześnie GDDKiA Warszawa zaznacza, że dotychczasowe ograniczenia w ruchu ciężkim (16t) zostaną zachowane w dotychczasowym zakresie.

źródło zdj. GDDKiA Warszawa

Zobacz również

Małkińska policja poszukuje świadków

27 grudnia 2017, KPP Ostrów Maz., red. MK

Wszystkie osoby, które były świadkami opisanych zdarzeń proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Małkini Górnej lub z dyżurnym KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

Wstąp w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej

26 grudnia 2017, UM Ostrów Maz., red. MK

WKU w Wyszkowie oraz UM Ostrów Mazowiecka zapraszają wszystkich chcących wstąpić w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej na spotkanie informacyjne.

Szopki bożonarodzeniowe w ostrowskich kościołach (zdjęcia)

25 grudnia 2017, Redakcja

Tradycyjnie ostrowskie parafie wspólnie z wiernymi przygotowały szopki bożonarodzeniowe. Zobacz zdjęcia z parafii w Ostrowi Mazowieckiej.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]