Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w PUP

Dodano: 2 marca 2018 08:43, Autor: PUP Ostrów Maz., red. MK

Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych w wieku 18 - 29 lat, spełniających odpowiednie wymagania.
Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza do składania wniosków o: organizację stażu (wnioskuje organizator stażu) oraz przyznanie bonu na zasiedlenie (wnioskuje osoba bezrobotna).
REKLAMA


Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych w wieku 18 - 29 lat, będących tzw. młodzieżą NEET, co oznacza osobę nie pracującą, nie kształcącą się (w trybie stacjonarnym) i nie szkolącą się ze środków publicznych w okresie 4 tygodni poprzedzających rozpoczęcie udziału w projekcie (z ustalonym I lub II profilem pomocy). Ponadto osobom w wieku do 25 r.ż. wsparcie w ramach projektu musi zostać udzielone w ciągu 4 m-cy od daty rejestracji w PUP, a osobom w wieku 25 - 29 lat w ciągu 4 m-cy od dnia przystąpienia do projektu.

W związku z koniecznością uzyskania w ramach projektu zakładanych wskaźników efektywności zatrudnieniowej: po zakończeniu stażu wymagane jest zatrudnienie osoby bezrobotnej na podstawie umowy o pracę na nieprzerwany okres co najmniej trzech pełnych miesięcy, co najmniej w wymiarze 1/2etatu; w przypadku bonu na zasiedlenie wymaganie jest podjęcie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę (uzyskanie z tego tytułu wynagrodzenia w wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto miesięcznie i podleganie ubezpieczeniom społecznym co najmniej od tej kwoty) lub podjęcie działalności gospodarczej, przez okres co najmniej 6 m-cy przypadających w okresie 8 m-cy od daty otrzymania bonu.


Druki wniosków dostępne są w siedzibie Urzędu - pokój nr 20 - oraz na stronie internetowej pod linkiem http://ostrowmazowiecka.praca.gov.pl/dokumenty-do-pobrania

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowi Mazowieckiej zajmujący się: stażami i bonami na zasiedlenie (pokój nr 20), oraz koordynator projektu (pokój nr 19). Tel. 029 745 33 93, koordynator - 508 027 545, bony - 508 106 962, staże - 508 027 409

Przy rozpatrywaniu wniosków o zawarcie umowy o organizacje stażu obowiązują przepisy prawne dotyczące tej formy aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych, wymogi wskazane w "Kryteriach dotyczących organizacji stażu" oraz warunki określone w dokumentacji projektu.

Projekt Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (III) jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa I - osoby młode na runku pracy, Działanie 1.1 - Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy - projekty pozakonkursowe, Poddziałanie 1.1.1 - Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

źródło zdj. PUP Ostrów Maz.

Zobacz również

Prawie 2 mln zł na stację wyczekiwania pogotowania ratunkowego w Ostrowi (zdjęcia)

2 marca 2018, MUW, red. MK

Budowa nowej stacji wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego będzie możliwa dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza.

Środki na otwarcie działalności w PUP

1 marca 2018, PUP Ostrów Maz., red. MK

Sprawdź, kto może się ubiegać o środki na podjęcie działalności gospodarczej.

Dzieje się w Ostrowi Mazowieckiej - marzec 2018

1 marca 2018, UM Ostrów Maz., MK

Sprawdź, co będzie się działo w Ostrowi w tym miesiącu.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]