Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w PUP

Dodano: 2 marca 2018 08:43, Autor: PUP Ostrów Maz., red. MK

Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych w wieku 18 - 29 lat, spełniających odpowiednie wymagania.
Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza do składania wniosków o: organizację stażu (wnioskuje organizator stażu) oraz przyznanie bonu na zasiedlenie (wnioskuje osoba bezrobotna).
REKLAMA


Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych w wieku 18 - 29 lat, będących tzw. młodzieżą NEET, co oznacza osobę nie pracującą, nie kształcącą się (w trybie stacjonarnym) i nie szkolącą się ze środków publicznych w okresie 4 tygodni poprzedzających rozpoczęcie udziału w projekcie (z ustalonym I lub II profilem pomocy). Ponadto osobom w wieku do 25 r.ż. wsparcie w ramach projektu musi zostać udzielone w ciągu 4 m-cy od daty rejestracji w PUP, a osobom w wieku 25 - 29 lat w ciągu 4 m-cy od dnia przystąpienia do projektu.

W związku z koniecznością uzyskania w ramach projektu zakładanych wskaźników efektywności zatrudnieniowej: po zakończeniu stażu wymagane jest zatrudnienie osoby bezrobotnej na podstawie umowy o pracę na nieprzerwany okres co najmniej trzech pełnych miesięcy, co najmniej w wymiarze 1/2etatu; w przypadku bonu na zasiedlenie wymaganie jest podjęcie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę (uzyskanie z tego tytułu wynagrodzenia w wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto miesięcznie i podleganie ubezpieczeniom społecznym co najmniej od tej kwoty) lub podjęcie działalności gospodarczej, przez okres co najmniej 6 m-cy przypadających w okresie 8 m-cy od daty otrzymania bonu.


Druki wniosków dostępne są w siedzibie Urzędu - pokój nr 20 - oraz na stronie internetowej pod linkiem http://ostrowmazowiecka.praca.gov.pl/dokumenty-do-pobrania

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowi Mazowieckiej zajmujący się: stażami i bonami na zasiedlenie (pokój nr 20), oraz koordynator projektu (pokój nr 19). Tel. 029 745 33 93, koordynator - 508 027 545, bony - 508 106 962, staże - 508 027 409

Przy rozpatrywaniu wniosków o zawarcie umowy o organizacje stażu obowiązują przepisy prawne dotyczące tej formy aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych, wymogi wskazane w "Kryteriach dotyczących organizacji stażu" oraz warunki określone w dokumentacji projektu.

Projekt Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie ostrowskim (III) jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa I - osoby młode na runku pracy, Działanie 1.1 - Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy - projekty pozakonkursowe, Poddziałanie 1.1.1 - Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

źródło zdj. PUP Ostrów Maz.

Zobacz również

Prawie 2 mln zł na stację wyczekiwania pogotowania ratunkowego w Ostrowi (zdjęcia)

2 marca 2018, MUW, red. MK

Budowa nowej stacji wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego będzie możliwa dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza.

Środki na otwarcie działalności w PUP

1 marca 2018, PUP Ostrów Maz., red. MK

Sprawdź, kto może się ubiegać o środki na podjęcie działalności gospodarczej.

Dzieje się w Ostrowi Mazowieckiej - marzec 2018

1 marca 2018, UM Ostrów Maz., MK

Sprawdź, co będzie się działo w Ostrowi w tym miesiącu.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]