Czytelnicy pytają: czy Bema i Bagieńska są w budżecie miasta na rok 2018?

Dodano: 4 marca 2018 10:58, Autor: Redakcja

Jeden z mieszkańców Ostrowi chciał się dowiedzieć, czy miasto ma w tym roku jakieś plany wobec ulic Bema i Bagieńskiej.
"Chciałbym się dowiedzieć, kiedy jest planowany nowy plan zagospodarowania terenu, i ewentualnie do kiedy można skaładć wnioski do tego programu, żeby one zostały w nim zawarte? Poza tym chciałbym się dowiedzieć, czy w budżecie na 2018 rok znajdzie się któraś z ulic: Bema, Bagieńska. Odnoszę wrażenie że te ulice są zapomniane przez Urząd Miasta, sądzę, że jakby to był teren gminy, to już by były one do końca uzbrojone i już zrobione na gotowo. Czy może już wiadomo coś o gazociągu i kanalizacji na tych ulicach?" - napisał w mailu do redakcji nasz czytelnik.
REKLAMA


Na pytanie odpowiedział Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka: - Wydział Rozwoju Gospodarczego, Zespół ds. planowania i zagospodarowania przestrzennego uprzejmie informuje, że 25 stycznia 2017 r. Rada Miasta Ostrów Mazowiecka podjęła Uchwałę Nr XXX/215/2017 w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Ostrów Mazowiecka. Plan obejmuje obszar miasta w granicach administracyjnych i będzie uchwalony w dziewięciu etapach. Mieszkańcy miasta zostali poinformowali o pojętych działaniach przez Ogłoszenie Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka, które ukazało się 7 września 2017 r. w prasie lokalnej, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta oraz na tablicy ogłoszeń. Ogłoszenie zawierało informacje o możliwości zapoznania się z dokumentacją dotyczącą przedmiotowej sprawy oraz o terminie składnia wniosków, który upłynął 4 października 2017 r. Jednocześnie informujemy, że mieszkańcy miasta mogą nadal składać wnioski do zmiany zagospodarowania, które zostaną rozpatrzone w przyszłości podczas zmiany obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. O przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego mieszkańcy zostaną powiadomieni poprzez ogłoszenie w prasie miejscowej oraz przez obwieszczenie, zgodnie z art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o plonowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1073 ze zm.). W budżecie miasta na rok 2018 nie znalazły się zadania związane z ulicami Bema i Bagińska. Informacje o planach związanych z sieciami kanalizacji i gazociągu można uzyskać w zakładach odpowiedzialnych. Sieć kanalizacji: Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. ul. B. Prusa 66 07-300 Ostrów Mazowiecka tel. 29 645 73 01. Sieć gazowa: Polska Spółka Gazownictwa Oddział Zakład Gazowniczy w Białymstoku ul. Gen. Stanisława Sosabowskiego 24, 15-182 Białystok, tel. 85 664 59 00.

Jeśli chcielibyście otrzymać odpowiedź na nurtujące was pytania, piszcie do nas na [email protected], a my postaramy się uzyskać na nie odpowiedź.

Zobacz również

Burmistrz zaprasza na podsumowanie 3 lat kadencji

3 marca 2018, UM Ostrów Maz., MK

Burmistrz Jerzy Bauer zaprasza na spotkanie mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej.

Za tydzień obrady w powiecie

1 marca 2018, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Maz., red. MK

Sprawdź porządek obrad najbliższej sesji Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej.

Za tydzień sesja w mieście

28 lutego 2018, UM Ostrów Maz., MK

Sprawdź porządek obrad najbliższej sesji Rady Miasta Ostrów Mazowiecka.

Komentarze

Dodano: 4 marca 2018 12:41, piwko (piwosz)

Rany, co za urzędniczy bełkot. To w końcu będą zrobione, czy też nie? Poprawna nazwa ulicy Bagińska , a nie Bagieńska.

 

Dodano: 4 marca 2018 18:34, (patka22)

To naucz się czytać. Napisali że nie znalazły się w planie na ten rok

 

Dodano: 5 marca 2018 13:16, (ap14)

żaden radny-bezradny tam nie mieszka, to i ulice zapomniane!

 

Dodano: 7 marca 2018 07:27, (wilku60)

Na Bema nic nie zrobią,tam mieszkają prości ludzie.Ale na Bagińskiej tylko patrzeć jak coś ruszy kilku ważnych ludzi się tam pobudowało.

 

Dodano: 13 marca 2018 10:37, (kwiczol)

Nie mamy Pańskiego płaszcza, i co Pan nam zrobi?

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Cezan Salon Meblowy Black Red White

ul. Mieczkowskiego 16 (Galeria TEK, II piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Szukasz mebli, które idealnie wpasują się w Twoje wnętrze? Zainspiruj się!

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

ul. Studencka 19
18-400 Łomża

Czołowe lokaty w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych!

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]