Piłkarski nokaut Ostrovi

Dodano: 26 marca 2018 20:42, Autor: Tomasz Krupa

Wysokie zwycięstwo żółto-zielonych.
W zeszłą niedzielę piłkarze trenera Pawła Kowalczyka, inaugurowali piłkarską wiosnę w spotkaniu domowym, które ze względu na zły stan murawy na stadionie miejskim w Ostrowi Mazowieckiej zostało rozegrane w Zambrowie. Rywalem naszej drużyny była ekipa Iskry Krasne.

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią "Kaesiacy" czuli się jak ryba w wodzie. Od samego startu spotkania to zawodnicy z Ostrowi Mazowieckiej narzucili swój styl gry i tempo. Na pierwszą bramkę nie musieliśmy zbyt długo czekać, bo już w pierwszej minucie wynik spotkania otworzył kapitan Ostrovi - Dawid Wilczewski.

Cztery minuty później Dawid po raz drugi w tym meczu wpisuje się na listę strzelców po wykorzystaniu rzutu karnego. Patrząc na dotychczasowy styl gry naszego zespołu wiadome było, że trzecia bramka wisi w powietrzu. Tak też i było. Trzecią bramkę w 31 minucie zdobył Piotr Zacheja.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa to deja vu pierwszej partii gry. Goście rozpaczliwie próbowali przerywać akcję żółto-zielonych i starali się nie stracić zbyt wielu bramek. Jednak nasza siła ofensywa w tym meczu nie skończyła się na trzech bramkach z pierwszej połowy.

W drugich 45 minutach dołożyliśmy kolejne trzy trafienia. Najpierw bramkę na 4-0 zdobywa Jakub Małkiński, a później trafienie nr 3 i 4 dorzuca nie kto inny jak Dawid Wilczewski.

Dzięki tej wygranej nasz zespół awansował na dziewiąte miejsce w tabeli.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Iskra Krasne 6-0 (3-0)
D. Wilczewski 1', 5' (rzut karny), 83', 86', P. Zacheja 31', J. Małkiński 61'
Ostrovia: Poluliakhov - Bednarczyk (84' Kołota), K. Małkiński, Korzeb (50' Krakowiak), Lipski (60. Wasil), J. Małkiński, Sz. Wątróbski, R. Wilczewski, D. Wilczewski, Augustyniak (70' Kopacz), Zacheja (65' Romanik)