Osiem przypadków łamania przepisów przez rowerzystów i pieszych

Dodano: 21 czerwca 2018 08:54, Autor: KPP Ostrów Maz., red. MK

W działaniach NURD udział wzięło 11 policjantów wydziału ruchu drogowego.
Przedwczoraj ostrowscy policjanci przeprowadzili działania o nazwie Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego, których celem była poprawa bezpieczeństwa rowerzystów oraz pieszych.
REKLAMA


W działaniach udział wzięło 11 policjantów wydziału ruchu drogowego. Podczas działań policjanci zwracali uwagę na bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów. Funkcjonariusze reagowali w przypadku łamania przepisów ruchu drogowego przez kierujących wobec pieszych i rowerzystów. Ponadto policjanci zwracali uwagę na pieszych i rowerzystów: czy poruszają się jezdnią zgodnie z Kodeksem Ruchu Drogowego. Podczas działań policjanci stwierdzili 6 przypadków, w których piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, oraz 2 przypadki jazdy rowerem wzdłuż przejścia dla pieszych.

- Apelujemy do pieszych aby w trosce o własne bezpieczeństwo korzystali z przejść. Pośpiech i wybieranie "drogi na skróty" może mieć tragiczne skutki - przestrzega st.sierż. Marcin Jeliński z ostrowskiej komendy.

Źródło zdj. KPP Ostrów Maz.

Zobacz również

Ścieżki rowerowe. Czy będziemy je budować? (zdjęcia)

21 czerwca 2018, UM Ostrów Maz., red. MK

Budowa ścieżek rowerowych na terenie Ostrowi Mazowieckiej stoi na razie pod znakiem zapytania.

249 medali trafiło do rąk młodych pływaków w Ostrowi! (zdjęcia)

20 czerwca 2018, Generations Sp. z o.o. Sp. k., red. MK

Gościem specjalnym wydarzenia był olimpijczyk Paweł Korzeniowski.

Dzieje Ostrowi tematem miejskiego konkursu (zdjęcia)

20 czerwca 2018, SP Nr 1/, red. MK

Konkurs miał formę turnieju "1 z 10".

Komentarze

Dodano: 21 czerwca 2018 09:26, (pkasko)

Panie Komendancie 11 policjantów 8 wykroczeń.... sam jestem świadkiem co najmniej 10 wykroczeń rowerzystów, Pana Policjanci nawet jak widzą, albo nie chce im się podjąć interwencji albo nie znają przepisów ruchu drogowego. Zwracam się do Pana z prośbą aby wyszedł Pan za biurka i udał się czasem na miasto w ubraniu cywilnym i popatrzył co Pana pracownicy robią i jak pracują.

 

Dodano: 21 czerwca 2018 21:47, (obserwator33)

Mandaty za jazdę rowerem po chodniku to w jakiej są kwocie ? Bo może zamiast do skarbonki policyjnej to lepiej wpłacić na konto Miasta to by mniej było kredytu do zaciągniecia na te wyczekiwane ścieżki rowerowe i chodniki .

 

Dodano: 21 czerwca 2018 22:35, (miron1)

chodnik na sikorskieo to jedna sciezka rowerowa wiec nie piszcie bzdur o tych kontrolach

 

Dodano: 22 czerwca 2018 11:00, piwko (piwosz)

Miron w zupełności zgadzam się z Tobą. Spacerując chodnikiem wzdłuż Sikorskiego można dostać zawału, bo co jakiś czas z tyłu nadjeżdża nie znający przepisów cyklista. Policja policją, ale od czasu do czasu straż miejska mogłaby przyjrzeć się temu procederowi, chyba że jest powołana do wyższych celów.

 

Dodano: 22 czerwca 2018 19:20, (obywatel15)

Kolejne niezwykłe działania, wyjątkowo sprawnej ostrowskiej policji. Pewnie statystyki się poprawią, a więc w perspektywie będą awanse, medale, nagrody ?
Podobno (to nie żart) pod względem osiąganych wyników ostrowska policja zajmuje drugie miejsce w garnizonie.
Czyli wychodziłoby na to, że nic tylko się cieszyć. Tylko jest pewien zasadniczy problem. Otóż nie widać tego jakoby sprawnego działania ostrowskiej policji, a owe drugie miejsce w garnizonie nie przekłada się na realne dbanie o bezpieczeństwo i przestrzeganie prawa czy wykonywanie innych przyległych obowiązków przez ostrowską policję.
Mówi się, że jaka jest policja tak jest na mieście. I w Ostrowi to dobitnie widać.
A dla owej akcji pracowitych ostrowskich garnizonowych wicemistrzów, ze względu na skuteczność, bardziej adekwatnym jest określenie NERD lub raczej NERDS.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

VeloBank - Placówka Partnerska w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 74
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]