Ostrowscy policjanci najlepsi w udzielaniu pierwszej pomocy (zdjęcia)

Dodano: 4 lipca 2018 06:51, Autor: KPP Ostrów Maz., red. MK

W Powiatowych Mistrzostwach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy wzięło udział 7 drużyn.
Ostrowscy funkcjonariusze dwa razy w roku szkolą się z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach kryzysowych, dzięki temu skutecznie ratują ludzkie życie. Tym razem zdobytą wiedzą wykorzystali podczas Powiatowych Mistrzostwach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, gdzie rywalizując z przedstawicielami OSP zdobyli I miejsce.

Zawody odbyły się w piątek na terenie ZS Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Organizatorem mistrzostw było Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Ostrowski wspólnie z Komendą Powiatową PSP w Ostrowi Mazowieckiej. Zawody zrealizowano w ramach zadania publicznego "Ochrona bezpieczeństwa publicznego poprzez edukację z zakresu udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwa przeciwpożarowego" finansowanego przez Wojewodę Mazowieckiego.
REKLAMA


W mistrzostwach udział wzięło w sumie 7 drużyn: OSP Małkinia Górna, OSP Prostyń, OSP Brok, OSP Nieskórz, OSP Boguty Pianki oraz WSP Komorowo. KPP w Ostrowi Mazowieckiej reprezentowali sierż. szt. Anna Legacka, mł.asp. Sylwester Andryszczyk, mł.asp. Rafał Dębek oraz mł.asp. Marek Morawski.

Podczas zawodów drużyny zmagały się z 4 sytuacjami, które wymagały praktycznych umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Scenariusze zakładały udzielenie pomocy ofierze wypadku drogowego, strażakowi rannemu podczas akcji gaśniczej, mężczyźnie który podczas prac spadł z rusztowania oraz pracownikowi warsztatu samochodowego, który wpadł do kanału wbijając się na pręt.

Zawody zakończyły się zwycięstwem ostrowskich policjantów, funkcjonariusze zdobyli 151 punktów. Na kolejnych miejscach uplasowali się przedstawiciele: OSP Prostyń - 149 pkt, WSP Komorowo - 144 pkt, OSP Małkinia Górna - 138 pkt, OSP Brok - 138 pkt, OSP Nieskórz - 133 pkt., OSP Boguty Pianki - 122 pkt.

Ostrowscy funkcjonariusze za zdobycie I miejsca otrzymali z rąk starosty ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej bryg. Leszka Falbowskiego pamiątkowy puchar, dyplom oraz nagrody m.in torbę z wyposażeniem niezbędnym do udzielania pierwszej pomocy.

st.sierż. Marzena Laczkowska

Źródło zdj. KPP Ostrów Maz.

Zobacz również

Policjanci poszukują świadków wypadku

3 lipca 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

Do wypadku doszło 28 czerwca w Błędnicy. W wyniku zdarzenia do szpitala przewieziono 44-letniego mężczyznę.

Wyprzedź czerniaka - wpadnij do RakTRACKA w Ostrowi

3 lipca 2018, Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria, red. MK

Już 6 lipca RakTRACK, w którym będzie można wykonać bezpłatne badanie znamion, zajedzie do Ostrowi Mazowieckiej.

Burza? Nawałnica? Dostaniesz SMS z ostrzeżeniem!

2 lipca 2018, Ministerstwo Cyfryzacji, red. MK

Startuje pilotaż systemu ostrzegania SMS-ami przed zagrożeniami.

Komentarze

Dodano: 6 lipca 2018 16:49, (obywatel15)

Ciekawe, kiedy ostrowscy policjanci zamiast przechwalać się udziałem w konkursach, grach i zabawach, zaczną chwalić się realną skutecznością w wykrywaniu i ściganiu sprawców przestępstw i wykroczeń, ilością zatrzymanych sprawców... Ciekawe, kiedy ostrowscy policjanci zamiast chwalić się udziałem w spotkaniach, imprezach i pogadankach, zaczną chwalić się realną ochroną bezpieczeństwa i porządku w mieście, realnym zapewnieniem spokoju w miejscach publicznych, realną ilością patroli...
Bardzo ciekawe, kiedy ostrowscy policjanci zaczną wreszcie wykonywać to, za co tak radośnie biorą pieniądze?

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

Restauracja Tandem

ul. Henryka Trębickego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]