KS Ostrovia. Wyniki XXVIII Kolejki MLS. Zwycięstwo na osłodę.

Dodano: 18 czerwca 2005 21:20, Autor: Waldemar Konarzewski

Nasi piłkarze wreszcie przełamali serię meczów bez zwycięstwa, pokonując w niedziele Tęczę Płońsk 2:0. Niestety, wygrana chociaż cieszy to nie zmieniła pozycji naszego zespołu w tabeli. Jak już pisaliśmy w ostatnim OTP, nasza drużyna w tym roku żegna się z Mazowiecką Ligą Seniorów, ale być może niedzielne zwycięstwo będzie zapowiedzią dobrej gry Ostrovii w nowym sezonie, dzięki czemu po roku znów zobaczymy naszych piłkarzy w MLS.
Wiadomo już, ż do IV ligi awansowała Pogoń Grodzisk. Drugim kandydatem wydaje się być ostrołęcka Korona, której do awansu potrzeba tylko trzech punktów, gdyż ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Mazowszem Płock.
Dużo ciekawiej jest w strefie spadkowej. Najprawdopodobniej do ligi okręgowej spadać będą ostanie cztery zespoły, a piąty od końca czyli obecnie rezerwy Legionovii, zagra w barażu. Po ostatniej kolejce widać, że jeszcze wszystkie zagrożone spadkiem drużyny będą walczyć. Nie dziwią zatem dość zaskakujące wyniki. Podobnie może być w następnych spotkaniach.

KS OSTROVIA Ostrów Maz. - TĘCZA Płońsk 2:0 (1:0)
P. Niwiński 43, R. Wilczewski 90.
Ostrovia: Rakowiecki - Szabłowski, Śledziński, Nienałtowski, Krzak,E. Szyszkowski, S. Szyszkowski, Wilczewski, Zyznowski, Tyl, Niwiński.

Pierwsze minuty niedzielnego meczu należały do gości, którzy grając dość szybko, zepchnęli naszą drużynę do defensywy. Po kwadransie gry mecz się wyrównał, a momentami na boisku zaczęli dominować nasi zawodnicy. Jednak obu drużynom nie udawało się stworzyć dogodnych sytuacji do zdobycie bramki. Dopiero na minutę przed przerwą dokładne prostopadłe podanie w polu karnym otrzymał Piotrek Niwiński i precyzyjnym strzałem, otworzył wynik.
W drugiej połowie przez większość czasu spotkanie toczyło w środkowej strefie boiska. Dopiero w końcówce śmielej zaatakowali płońszczanie. Jednak ich akcje bardzo łatwo przerywali nasi obrońcy, bądź świetnie broniący Rafał Rakowiecki. Nasz zespół nie ograniczył się w tym okresie tylko do obrony, wyprowadzając kilka groźnych kontr. Po jednej z nich już w doliczonym czasie, drugiego gola zdobył R. Wilczewski, ustalając wynik meczu na 2:0.