Ćwiczenia obronne w Czwórce (zdjęcia)

Dodano: 3 października 2018 07:39, Autor: Marek Kuziak, red. MK

W ćwiczeniach udział wzięły powiatowe służby, inspekcje, straże i jednostki samorządu terytorialnego z terenu powiatu ostrowskiego.
W dniach 27-28 września odbyło się powiatowe kompleksowe ćwiczenie obronne na terenie powiatu ostrowskiego pk. "OSTROVA 2018". Tematem ćwiczenia było "Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planu operacyjnego funkcjonowania powiatu w warunkach zewnętrznego zagrożenia państwa i w czasie wojny na terenie powiatu ostrowskiego". W ćwiczeniach udział wzięły powiatowe służby, inspekcje, straże i jednostki samorządu terytorialnego z terenu powiatu ostrowskiego, w tym Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka.
REKLAMA


W ramach ćwiczenia, 27 września sprawdzone zostały zdolności poszczególnych jednostek samorządu powiatu ostrowskiego do wykonywania zadań obronnych w ramach systemu obronnego. Natomiast 28 września odbył się epizod praktyczny ćwiczenia, w którym udział wzięli funkcjonariusze KPP oraz KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej.

Epizod ten został przeprowadzony na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 im. 18. Pułku Artylerii Lekkiej w Ostrowi Mazowieckiej. Zgodnie ze scenariuszem, została przeprowadzona ewakuacja budynku szkoły w związku z podłożeniem ładunku wybuchowego przez terrorystów. Funkcjonariusze KPP w Ostrowi Mazowieckiej przeprowadzili symulację unieszkodliwienia i pojmania terrorystów, natomiast funkcjonariusze KP PSP akcję ratunkową poszkodowanych w wyniku detonacji ładunku wybuchowego.


Zobacz również

9 kierowców jechało bez zapiętych pasów

2 października 2018, KPP Ostrów Maz., red. MK

W piątek ostrowscy policjanci zwracali uwagę na kierowców i pasażerów, którzy nie używają pasów bezpieczeństwa podczas jazdy autem.

Próbna Ewakuacja 2018 (zdjęcia)

2 października 2018, SP Nr 1/Danuta Brzostek, red. MK

Uczniowie małej i dużej Jedynki przećwiczyli ewakuację.

Charytatywna zbiórka w Rubinku (wideo)

2 października 2018, ZS Nr 1, red.MK

Przez dwa tygodnie uczniowie ZS NR 1 im. Rtm. W. Pileckiego będą prowadzić zbiórkę dla polskich dzieci z Litwy, Białorusi, Ukrainy.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Restauracja Tandem

ul. Kościuszki 38 F (dojazd od ul. Widnichowskiej)
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]