Galeria Pasaż Sztuki otwarta (zdjęcia)

Dodano: 9 października 2018 09:56, Autor: Redakcja

Przy Teatrze Scena Kotłownia powstała galeria sztuki.
Od niedzieli w bursie szkolnej przy ulicy Rubinkowskiego 15 oficjalnie istnieje Galeria Pasaż Sztuki, założona przez Ostrowskie Towarzystwo Inicjatyw Kulturalno Oświatowych OTIKO.

Towarzystwo istnieje od piętnastu lat i prowadzi Scenę Kotłownia, Społeczną Szkołę Muzyczną oraz Studio Tańca Saltare. Teraz do ich inicjatyw dołączyła również galeria sztuki, w której swoje prace będą mogli prezentować mniej lub bardziej znani artyści, którzy malują, rzeźbią, fotografują czy rysują.

- Nasze stowarzyszenie, które założyliśmy 15 lat temu, dzisiaj jest w pełni gotowe do produkcji teatralnych. Dlaczego? Zawodowy reżyser stoi przed Państwem. Do tego, jeżeli potrzebujemy muzyki, mamy w stowarzyszeniu Społeczną Szkołę Muzyczną, która kształci i kompozytorów, i zawodowych muzyków. Rok temu powstało Studio Tańca. Mamy tam choreografów i tancerzy. I oczywiście dzisiaj, pełnia szczęścia, bo scenografowie, czyli artyści: malarze, rzeźbiarze, i będziemy mieli pomoc, jeśli chodzi o produkcję scenografii. Każda dziedzina sztuki jest w teatrze - powiedział na otwarciu Rafał Swaczyna, kierownik Galerii Pasaż Sztuki, a także założyciel Sceny Kotłownia.
REKLAMA


Nową ostrowską galerię otwarto wernisażem prac trzech artystek, które są związane z Ostrowią i Teatrem Scena Kotłownia: Anny Pieńkos, Ewy Krawczyk i Justyny Wilczyńskiej.

Anna Pieńkos jest polonistką, historykiem sztuki, edukatorem i instruktorem artystycznym, aktywistką społeczną, a także instruktorką pracownii plastycznej działającej przy Scenie Kotłownia. Na wystawie prezentuje cykl portretów kobiet otoczonych roślinnością.

Ewa Krawczyk to absolwentka Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i Wydziału Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Była jedną z pierwszych uczestniczek grupy teatralnej Scena Kotłownia, a także pracowała przy otwarciu Kotłownii. W galerii zaprezentowała cykl "Oblicza nocy", pokazujący kruki na różnorodnym nocnym tle.

Justyna Wilczyńska to ostrowianka, która jest absolwentką malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przez kilka lat występowała w spektaklach na Scenie Kotłownia, a także projektowała plakaty do spektakli ostrowskiego teatru. Na wystawie pokazała abstrakcyjny cykl "Pola pamięci", przedstawiający krajobrazy wsi Choiny.

Wystawa prac została zrealizowana przy współpracy z Powiatem Ostrowskim, który również udostępnił Towarzystwu miejsce w bursie na stworzenie galerii sztuki.

Oficjalne otwarcie Galerii Pasaż Sztuki odbyło się 7 października. Wystawę będzie można oglądać do 29 października w godz. 7:00-20:00.


Zobacz również

Musical "Ramię w ramię ku niepodległości" (zdjęcia)

9 października 2018, Dominika Potomska, red. MK

Pokazując dzieło szerszej widowni organizatorzy pragną zaangażować społeczność w poznanie historii odzyskania niepodległości oraz uwrażliwić na postawy patriotyczne.

Zajęcia plastyczne licealistów w Kotłowni

9 października 2018, Teatr Scena Kotłownia, red. MK

Zajęcia dedykowane wszystkim miłośnikom rysunku i malarstwa, którzy pragną rozwinąć swoje możliwości warsztatowe.

Spotkania z kinem rozpoczęte (zdjęcia)

9 października 2018, Redakcja

W Jatkach odbyło się pierwsze spotkanie klubu filmowego "Laboratorium filmu".

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]