W ostrowskim ratuszu podzielili się opłatkiem (zdjęcia)

Dodano: 21 grudnia 2018 16:05, Autor: Miłosz Magrzyk

Dzielenie się opłatkiem jest dla nas ważne z tego powodu, że symbolizuje chęć pojednania się z kimś.
Okres przedświąteczny często skłania nas do refleksji nad sensem życia. Czas ten jest znakomitą okazją, aby trochę zwolnić i spędzić wolne chwile z rodziną. To okres, w którym staramy się zapomnieć wyrządzone urazy i żyć w pełnej zgodzie z innymi. Każdy z nas powinien cieszyć się wtedy miłością bliskich.

REKLAMANa kilka dni przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, pracownicy Ratusza Miejskiego w Ostrowi Mazowieckiej wraz z zaproszonymi gośćmi, spotkali się, aby wysłuchać kolęd, pomodlić się, przełamać się opłatkiem i złożyć sobie bożonarodzeniowe życzenia.

Na początku spotkania harcerze przekazali burmistrzowi Betlejemskie Światło Pokoju. Następnie zgromadzeni mogli usłyszeć kolędy w wykonaniu zespołu Ad Alta Voce. Po występie artystów, burmistrz Jerzy Bauer wraz z przewodniczącym Rady Miasta Robertem Krajewskim, złożyli wszystkim najserdeczniejsze bożonarodzeniowe życzenia.

Proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny mówił o tym, że czas Świąt Bożego Narodzenia jest bardzo ważny, ponieważ jest czasem niezwykle rodzinnym, pełnym radości, uroku i magicznej atmosfery.

Okres Świąt Bożego Narodzenia historycznie był pełen obrzędów i zwyczajów związanych z ziemią i z początkiem nowych zbiorów oraz z ideą zjednania sobie szczęścia i pomyślności w nowym roku.

Proboszcz Jan Okuła zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy, w szczególności za tych, których nie ma już wśród nas, a jeszcze rok temu wspólnie zasiadali z nami przy wigilijnym stole. Później proboszcz Jan Okuła zaprosił wszystkich do podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń.

Dzielenie się opłatkiem jest dla nas ważne z tego powodu, że symbolizuje chęć pojednania się z kimś. Bardzo chcemy, aby wspólny posiłek wigilijny przepełniony był ciepłem i radością oraz wzajemnym poszanowaniem. Pragniemy, aby te świąteczne dni upływały w przyjemnej atmosferze, dlatego ważne jest to, żeby przed przystąpieniem do wieczerzy, zażegnać wszelkie istniejące międzyludzkie konflikty.

Życzenia, które składały sobie nawzajem osoby zgromadzone w ostrowskim ratuszu, były różne. Najczęściej życzono sobie zdrowia, szczęścia i pomyślności oraz tego, żebyśmy wszyscy mogli spotkać się za rok w tym samym gronie.
Zobacz również

Świąteczne dekoracje rozświetliły Ostrów (zdjęcia, wideo)

20 grudnia 2018, Miłosz Magrzyk

Piękny krajobraz tworzy się zwłaszcza po zapadnięciu zmroku, kiedy wszystkie światełka są zapalone, a zimowy puch leży na ulicach.

Życzenia świąteczne od Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy

20 grudnia 2018, UG Ostrów Maz., red. MK

Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek oraz Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Kossowska składają najserdeczniejsze życzenia.

Życzenia świąteczne od Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta

20 grudnia 2018, UM Ostrów Maz., red. MK

Burmistrz Miasta Jerzy Bauer i Przewodniczący Rady Miasta Robert Krajewski składają najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

ul. Studencka 19
18-400 Łomża

Czołowe lokaty w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych!

OKULARIUM

ul. Kilińskiego 1/7
07-300 Ostrów Mazowiecka

Czas na zmianę okularów!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]