Czytelnicy pytają: czy mała Jedynka jest bezpieczna dla dzieci?

Dodano: 29 stycznia 2019 14:59, Autor: MK

Jedna z naszych czytelniczek zastanawia się, jak długo dzieci będą musiały chodzić do "tymczasowego" budynku, który działa już ponad 20 lat.
- Jestem babcią wnuków, które za rok, dwa miałyby iść do szkoły tzw. małej jedynki. Czy władze miejskie potrafią powiedzieć rodzicom dzieci, co z tą szkołą? Czy władze zagwarantują, że jest bezpieczna? Kiedy będzie nowy budynek? Piszę w imieniu kilkudziesięciu znajomych  rodzin, które mieszkają w rejonie "Jedynki". Ponad 20 lat temu ta szkoła miała być tymczasową, niestety taki stan trwa ćwierć wieku. Co dalej? Być może jest mało dzieci i wszystkie zmieszczą się w dużym budynku? Znana jest przecież już ilość osób, które miałyby iść za rok, dwa do tej szkoły. Ponadto rodzice niepokoją się także stanem dużego budynku, który pęka. Niektórzy  planują zapisać swoje pociechy do innych szkół w Ostrowi, a nawet dowozić poza miasto do małych, bezpiecznych szkół wiejskich.
REKLAMA


Na pytanie naszej czytelniczki odpowiedział Wydział Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej Urzędu Miasta Ostrów Mazowieckiej:
W odpowiedzi na email z 21 stycznia 2019 r. uprzejmie informujemy, że samorząd Ostrowi Mazowieckiej, odpowiadając na potrzebę budowy szkoły, zaplanował na ten cel w budżecie miasta na 2019 r. odpowiednie środki finansowe. Zadanie to jest również wpisane do Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Ostrów Mazowiecka na lata 2019-2029.
Zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i nauki jest jednym z podstawowych zadań szkoły. Jednostki oświatowe są systematycznie monitorowane pod względem bezpieczeństwa. Ostatni okresowy przegląd budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Partyzantów 39 odbył się 20.04.2018 r., podczas przeglądu nie stwierdzono nieprawidłowości.


Zobacz również

40-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące

29 stycznia 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Dotkliwe konsekwencje wynikające z przekroczenia dopuszczalnej prędkości nie powstrzymują kierowców przed "szybką jazdą".

Studniówka Koperniczka (zdjęcia, wideo)

27 stycznia 2019, Redakcja

Dzisiejszej nocy maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi bawili się na balu studniówkowym.

Przerażający proceder w podostrowskiej ubojni (wideo)

27 stycznia 2019, MK

Wczoraj w programie "Uwaga" wyemitowano wstrząsający materiał o bestialskim uboju chorych krów.

Komentarze

Dodano: 29 stycznia 2019 19:56, (gustaw)

Czepiacie się małej, tymczasowej "Jedynki". A dworzec stadion też miał być "na chwilę", a był ile czasu?

 

Dodano: 29 stycznia 2019 20:48, (pioter1)

"Piszę w imieniu kilkudziesięciu znajomych rodzin, które mieszkają w rejonie "Jedynki". - co to znaczy- w rejonie "Jedynki" ciekawe czyj to pomysł z tym zapytaniem, bo w rejonie jedynki raczej nie ma tylu rodzin z dziećmi? Ktoś się czepia z drugiej strony?

 

Dodano: 6 lutego 2019 15:54, (danaka57)

a dlaczego nie pytacie o przedszkole na Batorego?


 

Dodano: 7 lutego 2019 15:30, (ares)

Piotrze , w rejonie jedynki ,a nie w sąsiedztwie . Czytaj , zrozum ,komentuj
rejon to może być i osiedle Okrzei , Batorego jak również ul Różańska itp.


 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ŻALMAL

ul. Duboisa 82
07-300 Ostrów Mazowiecka

Żaluzje, rolety, moskitiery, markizy, karnisze, plisy!

Salon Fryzjersko - Kosmetyczny BARBARA

ul. Lubiejewska 21F/11
07-300 Ostrów Mazowiecka

Odmień się wiosną! Salon BARBARA zaprasza!

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]