Gmina wybuduje ulicę Żale. Miasto dołoży się do inwestycji

Dodano: 22 lutego 2019 07:55, Autor: Miłosz Magrzyk

Mieszkańcy ulicy Żale będą mogli cieszyć się nową infrastrukturą drogową.
Radni gminy Ostrów Mazowiecka przyjęli budżet na 2019 rok. Na wydatki inwestycyjne zaplanowano w budżecie kwotę powyżej 8 mln 700 tysięcy złotych. W ramach wielu przedsięwzięć inwestycyjnych duża część zaplanowanych środków ma zostać przeznaczona na wykonanie dróg asfaltowych. W budżecie uwzględniono też środki na budowę ulicy Żale.

REKLAMAUlica Żale jest odcinkiem drogi, który łączy granice administracyjne zarówno miasta, jak i gminy. 29 czerwca 2016 roku Rada Miasta Ostrów Mazowiecka podjęła uchwałę i wyraziła zgodę na zawarcie porozumienia między miastem a gminą. W ten sposób burmistrz użyczył gminie terenu działki, przez którą biegnie ulica Żale. Gmina przejęła zakres właściwości burmistrza w kwestii realizacji zadania polegającego na remoncie drogi na tym odcinku. Miasto wyraziło chęć partycypowania w kosztach związanych z budową ulicy.

Mieszkańcy od dawna skarżą się na fatalny stan jezdni. Drogą często nie można przejść ani przejechać samochodem. Sytuacja wygląda źle zwłaszcza wtedy, gdy występują długotrwałe opady deszczu.

Miasto zdecydowało się udzielić gminie pomocy finansowej. Przeznaczyło na ten cel 400 tysięcy złotych. Inwestycja miała zostać zrealizowana w latach 2018 - 2019. Niestety tak się nie stało. Projekt przedstawiony przez gminę wymagał pewnych zmian i dodatkowych uzgodnień. Cały proces się przedłużał, dlatego realizację zadania trzeba było przenieść na lata 2019 - 2020.

Źródło zdjęcia:https://pixabay.com/pl/

Zobacz również

Wyrób dziecku dowód

22 lutego 2019, Ministerstwo Cyfryzacji, red. MK

Nie czekaj do 18-tki, wyrób dziecku dowód osobisty już dziś. Na pewno przyda się w trakcie podróży. Druga rada - zrób to przez Internet. Trzecia - sprawdź ważność swoich dokumentów. 

Laboratorium Filmu na Dzień Kobiet

22 lutego 2019, MDK, red. MK

MDK zaprasza do celebracji Dnia Kobiet z Ellen Ripley - bohaterką, która przetarła szlaki silnym kobietom w kinie rozrywkowym.

Spacerkiem po Ostrowi: znani i lubiani w Ostrowi

21 lutego 2019, MBP, red. MK

Ryszard Ejchelkraut opowie o Ludwiku Mieczkowskim, Janie Zakrzewskim, Janie Harusewiczu i Andrzeju Nideckim.

Komentarze

Dodano: 23 lutego 2019 15:06, (mela19)

Nam mieszkańcom jest bardzo miło że pochyliliście się Państwo nad naszym problemem. O drogę walczymy już od kilkudziesięciu lat. Niektórzy już tych czasów nie dożyli gdy będzie można suchą nogą po niej przejść. My mieszkańcy już w to wątpiliśmy szczerze mówiąc. Gdyby nie upór wieloletni mieszkańców i ogromna pomoc radnego Wilczyńskiego i przychylność innych radnych to nikt z Włodarzy by tej drogi sam nie zaczął robić. Gmina też opieszale już od 2 lat działa w tej sprawie. Jeśli ta droga powstanie to będzie prawdziwy cud!! My na niego czekamy od kilkudziesięciu lat i jak nie zobaczymy to nie uwierzymy.Ciągle cierpliwie czekamy i jeśli urzędnicy znajdą czas by dokończyć dzieła to
zapraszamy na naszą ulicę bez błota, dołów, kałuży i kurzu w lecie ????????????

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]