Dobra passa małkińskich piłkarzy – MKS liderem w tabeli

Dodano: 6 września 2005 11:03, Autor: Ariel

Już po raz piąty z rzędu piłkarze MKS Małkinia wygrali swój mecz. Dzięki temu mają na swoim koncie komplet 15 punktów stając się powoli liderem tabeli.
W meczu rozegranym na własnym boisku MKS Małkinia pokonała ORŁA Łosice aż 5:2. Wspaniały mecz rozegrał Artur Żelakiewicz, który to strzelił cztery gole, z czego aż trzy z rzutu karnego.

Piłkarze ORŁA Łosice, pomimo dość odległego miejsca w tabeli i słabej grze w tym sezonie postawili przez piłkarzami z Małkini bardzo trudne zadanie. Przez obie połowy meczu bronili się na własnej połowie, a kiedy tylko nadarzała się okazja groźnie atakowali. Piłkarzom z Małkini ciężko grało się z takim przeciwnikiem. Przez pierwszą połowę meczu nie potrafili sforsować obrony przeciwnika i stworzyć pod jego bramką groźnych akcji. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa meczu zakończy się remisem, w zamieszaniu na polu karnym do piłki doszedł Damian Stachurski i na raty umieścił ją w bramce.

Druga połowa meczu była już dużo lepsza. Małkinianie stwarzali groźne sytuacje bramkowe i rywale, aby nie dopuścić do utraty bramki, uciekali się do fauli w obrębie własnego pola karnego. . Efektem tego były aż trzy rzuty karne, które pewnie na bramki zamienił Artur Żelakiewicz. Przy stanie 4:0 dla MKS do głosu doszli piłkarze ORLA strzelając wciągu 3 minut 2 bramki. Końcówka meczu była bardzo nerwowa, jednak bramka 89 minucie Artura Żelakiewicza ostudziła zapędy gości.

- Naszym zawodnikom z meczu na mecz będzie grało się coraz ciężej – martwił się po meczu trener MKS-u Zbigniew Suchodolski. - Jesteśmy jedyną niepokonaną drużyną w lidze okręgowej i wszystkie drużyny będą się na mecze z nami odpowiednio motywowały i próbowały urwać punkty. Z meczu na mecz będzie coraz ciężej i prośba do kibiców, aby byli z nami nie tylko w tych dobrych chwilach, ale też wtedy, gdy nie idzie najlepiej drużynie lub poszczególnym zawodnikom. Są dobre i złe chwile, nie ma samych dobrych. Po dzisiejszej kolejce MKS jest liderem a to do czegoś zobowiązuje.

MKS Małkinia - Orzeł Łosice 5:2 (2:0)