7 młodych osób zatrzymanych w sprawie podpaleń

Dodano: 10 kwietnia 2019 07:50, Autor: KPP Ostrów Maz., red. MK

W ostatnim czasie na terenie gminy Małkinia Górna doszło do szeregu pożarów traw, w pożarach spłonęła także drewniana stodoła oraz dom.
Wśród naszego społeczeństwa nadal dominuje fałszywy pogląd, że wiosenne wypalanie traw użyźnia glebę. Tego typu działanie niesie za sobą odwrotne skutki w postaci zniszczenia flory i fauny. Niebezpieczeństwo wzrasta, gdy dochodzi do podpalenia łąki znajdującej się w pobliżu budynków mieszkalnych wówczas nietrudno o tragedię.
REKLAMA


Od początku roku w gminie Małkinia Górna doszło do kilku pożarów traw. W marcu spłonęła drewniana stodoła, później dom w Kiełczewie, a na początku kwietnia płonęły kolejne trawy m.in. w Boreczku i Kiełczewie.

Po ostatnim podpaleniu traw małkińscy policjanci, sprawdzając okolice, gdzie doszło do pożaru, natrafili na opla. W aucie siedziała dwójka młodych ludzi - 20-latek i 19-latka z pow.ostrowskiego. W bagażniku auta policjanci znaleźli m.in. 5 litrową bańkę do benzyny. Policjanci zatrzymali mężczyzn do wyjaśnienia. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali jeszcze 5 osób w wieku od 18 do 21 lat z powiatu ostrowskiego. Jedna z zatrzymanych osób usłyszała zarzut zniszczenia mienia poprzez podpalenie, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Małkińscy policjanci prowadzą dalsze czynności w sprawie tych zdarzeń.

Policja przypomina, że osoby, które sprowadzają zdarzenie zagrażające życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach mające postać pożaru podlegają karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Natomiast kto na terenie lasu, na terenach śródleśnych, na obszarze łąk, torfowisk i wrzosowisk, jak również w odległości do 100 m od nich roznieca ogień poza miejscami wyznaczonymi do tego celu albo pali tytoń, z wyjątkiem miejsc na drogach utwardzonych i miejsc wyznaczonych do pobytu ludzi, podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany.

Kto wypala trawy, słomę lub pozostałości roślinne na polach w odległości mniejszej niż 100 m od zabudowań, lasów, zboża na pniu i miejsc ustawienia stert lub stogów bądź w sposób powodujący zakłócenia w ruchu drogowym, a także bez zapewnienia stałego nadzoru miejsca wypalania, podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany.


sierż. szt. Marzena Laczkowska

Źródło zdj. KSRG Prostyń

Zobacz również

Lider padł w Ostrowi (zdjęcia, wideo)

9 kwietnia 2019, Tomasz Krupa

Ostrovia zdemolowała lidera tabeli.

"Piątka Kaczyńskiego" przyjedzie do Ostrowi

9 kwietnia 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

Spotkanie z mieszkańcami odbędzie się przy ul. Mieczkowskiego na placu przed centrum handlowym, przy dworcu autobusowym.

Jeszcze nie rozpoczął służby, a już odnosi sukcesy

9 kwietnia 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

31-latek, który za miesiąc rozpocznie służbę w KPP w Ostrowi Mazowieckiej ma na swoim koncie pierwszy sukces. W niedzielne popołudnie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę renaulta.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

ul. Sikorskiego 6 (wejście od Inwalidów)
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

ŻALMAL

ul. Duboisa 82
07-300 Ostrów Mazowiecka

Żaluzje, rolety, moskitiery, markizy, karnisze, plisy!

Przedszkole i Żłobek Planeta Fantazji

ul. Lipowa 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Planeta Fantazji - twórcza zabawa oraz kreatywne myślenie

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]