"Od euforii do rozpaczy" - wykład Michała Borkowskiego (zdjęcia)

Dodano: 1 maja 2019 07:54, Autor: Miłosz Magrzyk

Michał Borkowski to praktykujący psycholog i psychoterapeuta.
Michał Borkowski kolejny raz odwiedził studentów UTW. Na uniwersytecie gościł już w zeszłym roku w grudniu. Wtedy mówił m.in. o szczęściu. Na wczorajszym wykładzie opowiadał o emocjach.

REKLAMAMichał Borkowski 7 lat spędził w zakonie. Po upływie tego czasu podjął decyzję o opuszczeniu zgromadzenia. Teraz, jak sam twierdzi, jego najważniejszą misją jest bycie mężem i ojcem. W życiu zawodowym bardzo często pracuje z dziećmi ze spektrum autyzmu. Prowadzi bloga, na którym dzieli się z czytelnikami refleksjami dotyczącymi odpowiedzialnego ojcostwa. Jest autorem wielu publikacji z zakresu psychologii.

Emocje definiują nas jako ludzi. To głęboki, pierwotny sposób reagowania na rzeczywistość. Emocje są w pewnym stopniu wyznacznikiem naszego życia.

- Trzeba pamiętać, żeby oddzielić emocje od zachowania i wziąć za swoje emocje odpowiedzialność - mówił podczas wykładu zaproszony gość.

Wiele osób ma tendencję do skrajnego wartościowania i opisywania emocji jako "dobrych" lub "złych". Za emocje "dobre" uznajemy np.: radość, entuzjazm, zadowolenie, zachwyt; za emocje "złe" np.: strach, złość, smutek, cierpienie. Emocje jednak nie powinny być wartościowane i oceniane, lecz co najwyżej definiowane jako przyjemne lub nieprzyjemne.

Psycholog mówił, jak ważne jest to, aby dać upust swoim emocjom i umieć je wyrażać. Przeszedł też do tematu żałoby i umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Mówił, jakie emocje targają nami w trudnych chwilach i co zrobić, aby sobie z nimi poradzić.

Na wykładzie nie zabrakło również wielu ćwiczeń, w których wzięli udział studenci. Było przy tym pełno śmiechu i zabawy.
Zobacz również

3 Maja parking przy kościele będzie zamknięty

1 maja 2019, UM Ostrów Maz., red. MK

Na czas obchodów Święta Narodowego 3 Maja parking przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP będzie zamknięty.

Rozpoznaj rośliny i wygraj nagrody!

30 kwietnia 2019, ZS CKR Stare Lubiejewo, red, MK

Zapraszamy do udziału w wiosennym konkursie internetowym "Rozpoznaj rośliny".

W majówkę z Koroną

30 kwietnia 2019, Tomasz Krupa

W majówkę zagramy z Koroną Szydłowo.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]