Gminny Dzień Strażaka w Nagoszewce (zdjęcia)

Dodano: 9 maja 2019 07:32, Autor: UG Ostrów Maz., red. MK

Tegoroczne obchody Gminnego Dnia Strażaka w ostrowskiej gminie połączone były z Jubileuszem 90 - lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Nagoszewce.
W uroczystości udział wzięły delegacje ze wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Ostrów Mazowiecka na czele z Wójtem Gminy Ostrów Mazowiecka Waldemarem Brzostkiem, Komendantem Gminnym OSP Jerzym Mikołajczykiem, Prezesem OSP Nagoszewka Andrzejem Brzostkiem oraz zaproszeni goście m.in. przedstawiciel starosty ostrowskiego, bryg. Leszek Falbowski Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowi Mazowieckiej, Krystyna Kossowska Przewodnicząca Rady Gminy w Ostrowi Mazowieckiej, radni gminy i sołtysi.
REKLAMA


Uroczystą mszę świętą w intencji strażaków i ich rodzin odprawił ks. Jarosław Hrynaszkiewicz, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja w Broku, który w swojej homilii zwrócił szczególną uwagę na postać św. Floriana, patrona druhów.
Po zakończeniu mszy świętej na placu przed Szkołą Podstawową w Nagoszewce odbył się uroczysty apel połączony z dekoracją strażaków ochotników odznaczeniami.

W tym roku odznaczenia z rąk Prezesa Oddziału Gminnego ZOSP RP Waldemara Brzostka otrzymali: "Medal Brązowy za Zasługi dla Pożarnictwa": Michał Łojek. Odznaką "Strażak Wzorowy" zostały odznaczone druhny z OSP Komorowo: Marlena Dzierzgowska, Karolina Budna, Małgorzata Olbryś, Justyna Soliwoda, Monika Sulęcka. Tego dnia wręczonych zostało również 36 odznak za "Wysługę lat".

Po ceremonii odznaczeń głos zabrał Waldemar Brzostek Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka, który w swoim przemówieniu podkreślił. jak wielką rolę w życiu społeczności lokalnej odgrywają jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Podziękował w imieniu wszystkich mieszkańców gminy za ich aktywną działalność nie tylko w walce z pożarami i usuwaniu skutków innych zagrożeń, ale również za aktywność w swoich środowiskach. Życzył także wszystkim druhnom i druhom strażakom dużo sił i odwagi, by nadal dzielnie stawiali czoło wszelkim zagrożeniom i niebezpieczeństwom oraz tego co najważniejsze, czyli tylu samo powrotów co wyjazdów do akcji.

Do życzeń przyłączyli się również władze samorządowe powiatu ostrowskiego oraz Komendy Powiatowej PSP w Ostrowi Mazowieckiej. Życzenia przesłał także Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Uroczystości odbyły się 5 maja.

Źródło zdj. UG Ostrów Maz.

Zobacz również

Kolejne środki unijne na gminne inwestycje (zdjęcia)

9 maja 2019, UG Ostrów Maz., red. MK

Dzięki środkom z UE gminna infrastruktura drogowa zostanie wzbogacona o trzy nowe drogi lokalne.

Pożar hali w Dąbrowie (zdjęcia)

8 maja 2019, OSP Zaręby Kościelne, red. MK

Wczoraj OSP Zaręby Kościelne wezwano do pożaru hali w miejscowości Dąbrowa.

Radni gminni będą obradować

8 maja 2019, UG Ostrów Maz., red. MK

Sprawdź porządek obrad siódmej sesji Rady Gminy Ostrów Mazowiecka.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Hotel i Restauracja "ORCHIDEA"

Nagoszewka Druga 102
07-300 Ostrów Mazowiecka

Emira - Skład Budowlany

ul. Stanisława Duboisa 99 B
07-300 Ostrów Mazowiecka

Stolarka i materiały budowlane, materiały wykończeniowe, narzędzia!

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]