Konkurs pt. "Ptaki w polskim krajobrazie jesienno-zimowym" został rozstrzygnięty (zdjęcia)

Dodano: 9 maja 2019 08:32, Autor: Miłosz Magrzyk

Po raz kolejny jury doceniło miłość uczestników konkursu do przyrody i fotografii.
Stowarzyszenie "Ludzie z Pasją" zaprosiło na wernisaż wystawy zdjęć, które zostały nagrodzone w konkursie fotograficznym "Ptaki w polskim krajobrazie jesienno-zimowym".

REKLAMAKonkurs ten stowarzyszenie organizuje już od kilku lat, bowiem od 2013 roku. Koordynatorem konkursu jest Paweł Cieśluk - biolog i geograf, który na co dzień pracuje w LO im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.

Na wystawie zaprezentowano też prace, które pochodzą z lat ubiegłych. Autorzy zdjęć to nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci i młodzież.

Konkurs cieszy się sporym zainteresowaniem. W ciągu 7 jego edycji nadesłano 302 prace; przyznano 62 nagrody i 57 wyróżnień. Podczas wernisażu za swoje zaangażowanie nagrodzeni zostali kolejni pasjonaci fotografii.

Jury konkursu to: Paweł Cieśluk - przewodniczący, Tomasz Jagiełło - członek i Maciej Cmoch - członek.

Jury oceniało walory przyrodnicze i artystyczno-kompozycyjne nadesłanych prac oraz jakość techniczną zdjęć. 10 prac nagrodzono, a 7 wyróżniono.

Autorzy wyróżnionych zdjęć to: Patryk Dałkiewicz, Julia Dąbrowska, Kalina Krupa, Patrycja Piotrowska, Łukasz Rytel, Kacper Siatkowski i Tymon Świtała.

Autorzy nagrodzonych zdjęć to: Mikołaj Rowicki, Ewa Stempczyńska, Patryk Wojtczuk, Bartosz Siatkowski, Anna Kamilewicz-Wicik, Emilian Sito, Sławomir Stempczyński, Ewelina Puścian, Marta Baranowska i Marek Romejko.

W konkursie udział brało wiele osób, które nie są mieszkańcami Ostrowi Mazowieckiej. Niestety nie wszyscy wyróżnieni i nagrodzeni mogli uczestniczyć w uroczystości. Na koniec nie zabrakło też słów podziękowania za współpracę.

Burmistrz Jerzy Bauer zachęcał do tego, aby zaangażować się w działalność stowarzyszenia.

Wystawę można podziwiać do 17 maja w Jatkach.


Zobacz również

Gminny Dzień Strażaka w Nagoszewce (zdjęcia)

9 maja 2019, UG Ostrów Maz., red. MK

Tegoroczne obchody Gminnego Dnia Strażaka w ostrowskiej gminie połączone były z Jubileuszem 90 - lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Nagoszewce.

Kolejne środki unijne na gminne inwestycje (zdjęcia)

9 maja 2019, UG Ostrów Maz., red. MK

Dzięki środkom z UE gminna infrastruktura drogowa zostanie wzbogacona o trzy nowe drogi lokalne.

Wąsewo uczci Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

8 maja 2019, UG Wąsewo, red. MK

Występy zespołów folklorystycznych, animacje dla dzieci, zabawy i konkursy dla całych rodzin - to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Smaki Szymazo Restauracja

ul. Piłsudskiego 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

COŚ NOWEGO ! 2 w 1 !

Pierogownia. Catering Zdrojkowscy.

ul. Plac Waryńskiego 2D
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]