Bezpieczeństwo przede wszystkim. Zostań studentem pionierskiego kierunku

Dodano: 5 lipca 2019 07:58, Autor: Ministerstwo Cyfryzacji, red. MK

Na Politechnice Warszawskiej ruszają studia inżynierskie na kierunku cyberbezpieczeństwo.
Takich studiów jeszcze nie było! Ich program został opracowany we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Naukową i Akademicka Siecią Komputerową (NASK). To ostatnie dni rekrutacji.
REKLAMA


Wiedza i umiejętności w zakresie projektowania, analizy i utrzymania rozwiązań przeznaczonych do ochrony systemów i sieci przed cyberatakami - taką tajemną i potrzebną wiedzę zdobędą studenci tego kierunku. Będą też absolwentami Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej - bo to na nim rusza nowy kierunek.

Pożądany pracownik

To jest pewne: studenci cyberbezpieczeństwa - dzięki temu, czego nauczą się w trakcie studiów - staną się pożądanymi przez pracodawców kandydatami do pracy w m.in. administracji publicznej, instytucjach sektora finansowego, instytucjach zajmujących się różnymi aspektami bezpieczeństwa państwa, czy w firmach komercyjnych.

- Zapewnienie bezpieczeństwa teleinformatycznego ma obecnie krytyczne znaczenie dla funkcjonowania państwa i różnych gałęzi gospodarki - mówi Karol Okoński, wiceminister cyfryzacji i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa. - Dlatego zachęcamy inne uczelnie do zakładania dedykowanych kierunków związanych z kształceniem specjalistów ds. bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Tym bardziej, że na rynku od lat obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju profesjonalistów - dodaje.

Na studiach I stopnia się nie skończy. W lutym 2023 r. Politechnika Warszawska uruchomi studia II stopnia na kierunku cyberbezpieczeństwo. Wszystko po to, by przyszłym absolwentom uruchamianych obecnie studiów zapewnić możliwość "płynnego" kontynuowania kształcenia na tym kierunku.

Politechnika czeka na Ciebie!

Ministerstwo Cyfryzacji objęło patronat nad nowym kierunkiem studiów Politechniki Warszawskiej. Zdaniem Ministerstwa ich program może być uznawany przez inne uczelnie za modelowy. Ministerstwo ma nadzieję, że zachęci je to do uruchamiania bliźniaczych kierunków. To nie koniec współpracy z Politechnika Warszawską - wkrótce planowane jest podpisanie porozumienia ws. wspólnego promowania i wspierania kształcenia studentów cyberbezpieczeństwa.

Jeśli chcesz zostać ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa i zacząć studia na Politechnice Warszawskiej - na załatwienie wszystkich formalności masz czas do 7 lipca.

Jakie egzaminy maturalne liczą się w rekrutacji na cyberbezpieczeństwo?

- matematyka (z wagą 1)

- język obcy (z wagą 0,25)

oraz jeden z przedmiotów do wyboru:

- fizyka (z wagą 1)

- chemia (z wagą 0,75)

- informatyka (z wagą 1)

- biologia (z wagą 0,5)

Cyberbezpieczeństwo - nowy kierunek studiów na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Więcej informacji: https://cyber.elka.pw.edu.pl

Źródło zdj. Ministerstwo Cyfryzacji

Zobacz również

Loverboy gwiazdą Dni Kukurydzy 2019 (wideo)

4 lipca 2019, MK

Tegoroczne Dni Kukurydzy odbędą się 18 sierpnia.

Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza Gminy Brok (zdjęcia, wideo)

4 lipca 2019, UG Brok, red. MK

W dniu 28 czerwca br. odbyło się V posiedzenie Rady Gminy w Broku.

Bartek Skalik poprowadził warsztaty taneczne (zdjęcia, wideo)

3 lipca 2019, Miłosz Magrzyk

Udział w warsztatach był świetną okazją do tego, aby aktywnie spędzić wolny czas.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Partner AGD-RTV

ul. Lubiejewska 17A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Przebijamy ceny konkurencji!

DOMITOM Tułowiecki

ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Podnośniki koszowe, koparki, koparko-ładowarka, automatyka przemysłowa, generatory prądotwórcze, naprawa maszyn.

Kebab na ulicy Warszawskiej

ul. Gęsia 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Każdego dnia NOWA PROMOCJA!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]