Głosowanie na JATKI w konkursie Lider Zmian 2019

Dodano: 5 września 2019 11:13, Autor: UM Ostrów Maz., red. MK

Głosowanie zakończy się 10 października.
Projekt Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka Ochrona zabytkowego budynku "Jatek" w Ostrowi Mazowieckiej i nadanie mu nowych funkcji kulturalnych został pozytywnie zweryfikowany i zakwalifikowany do udziału w konkursie "Lider Zmian 2019" w kategorii "Lider Zmian. Nagroda Internautów". Organizatorem konkursu jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.
REKLAMA


Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka zaprasza na stronę Liderzmian.eu i zachęcamy Państwa do głosowania na projekt miasta Ostrów Mazowiecka.

Głosowanie zakończy się 10 października o godz. 10.00.

Głosować można codziennie na stroniehttps://liderzmian.eu/projekty/obiekt-kultury-jatki/?fbclid=IwAR1ib5W96St3tZsmtq4BzB3yZ1-KI2Mhbddu7MI3hHofsz9Arf3td3R5GK0

JATKI obiekt zabytkowy z 1903 r. wykonany z cegły ceramicznej, parterowy, jednoprzestrzenny z podpiwniczeniem. Służył jako miejsce rozbioru, przechowywania i sprzedaży mięs i ryb. Z zewnątrz nigdy nie remontowany. Wnętrze kilkukrotnie przemalowywane bez remontu generalnego. Od około 20 lat nieużytkowany, niszczejący, popadający w ruinę. Przebudowa polegała na remoncie budynku z zachowaniem jego zabytkowego wyglądu przy jednoczesnej zmianie przeznaczenia. Przestrzeń hali targowej stała się przestrzenią koncertowo-wystawienniczą. W sali urządzane mogą być koncerty, widowiska, przedstawienia teatralne, ekspozycje, a także prelekcje, konferencje czy spotkania autorskie. Na potrzeby działalności Miejskiego Domu Kultury wykorzystano również drugi poziom budynku, czyli piwnice. Zmiana funkcji oznacza równocześnie zmianę funkcjonalności i dostępności.

Konieczne modyfikacje konstrukcji budynku obejmowały przebudowę, pierwotnie ciasnej i wąskiej klatki schodowej oraz przystosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, przede wszystkim poprzez uruchomienie windy. Nieużytkowany budynek został w znacznej mierze zdewastowany, wymagał wymiany lub założenia wszystkich instalacji, renowacji elewacji poprzez wymianę części cegieł ceramicznych i spoinowanie, wymianę dachu, stolarki okiennej, podłóg. Jeszcze większe zmiany zaszły w środku Jatek, zwłaszcza na parterze, w pierwotnie handlowej części. W wyczyszczonej z dawnej infrastruktury masarskiej i handlowej hali, powstała szklana antresola, zwiększająca powierzchnię użytkową obiektu, a jednocześnie stanowiąca ważny akcent estetyczny.Źródło zdj. UM Ostrów Maz.

Zobacz również

Pierwszy mecz Sokoła zostanie rozegrany w innym terminie

5 września 2019, Miłosz Magrzyk

Mecz zostanie rozegrany w niedzielę. Rozgrywki powinny rozpocząć się o godz. 18.00.

Czy ostrowska mleczarnia upadnie?

5 września 2019, Miłosz Magrzyk

Nad przedsiębiorstwem krążą czarne chmury. Pracowników w zakładzie prawie nie ma, sery nie są produkowane.

Ostrowskie piłkarki słabo rozpoczęły sezon

4 września 2019, Miłosz Magrzyk

Dla zespołu z Ostrowi Mazowieckiej bramkę zdobyła Karolina Piasecka.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Maciejowa Chata

Stare Lubiejewo, ul. Łomżyńska 3
07-300 Ostrów Mazowiecka

SALA BANKIETOWA - NOCLEGI - ZAJAZD - BAR 24H

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]