Co świadczy o tym, że powinieneś zmienić pracę?

Dodano: 10 września 2019 06:42, Autor: Materiał partnera

Dawno minęły czasy, kiedy przez całe życie było się zatrudnionym u jednego pracodawcy.
Dawno minęły czasy, kiedy przez całe życie było się zatrudnionym u jednego pracodawcy. Obecnie takie sytuacje zdarzają się niezmiernie rzadko. Potrzeba zmiany pracy często dyktowana jest chęcią rozwoju zawodowego, zdobycia lepszych zarobków lub poprawy warunków zatrudnienia. Co świadczy o tym, że pora poszukać nowych wyzwań zawodowych?
REKLAMA


Zła atmosfera i mobbing


W pracy przebywamy przez większą część dnia. Kiepska atmosfera i negatywne emocje w zespole są przyczyną zniechęcenia i pogarszają kondycję psychiczną. Stres wywołany częstymi konfliktami ze współpracownikami i przełożonym może negatywnie odbić się na zdrowiu. Mobbing ze strony kolegów z pracy lub przełożonych jest zjawiskiem patologicznym. Nie można mu się poddać. Poniżanie, zastraszanie czy inne rodzaje psychicznego znęcania się w pracy są poważnym przestępstwem. Jeżeli jesteś ofiarą takich zjawisk, powinieneś koniecznie opuścić toksyczne środowisko zanim dokona spustoszenia na Twoim poczuciu godności i własnej wartości.

Brak rozwoju i poczucie niedocenienia


Jeżeli czujesz, że Twoja praca przestaje być dla Ciebie wyzwaniem, a o rozwoju zawodowym czytasz tylko na Pracuj.pl, to znak, że czas poszukać ambitniejszej pracy. Gdy pracodawca nie docenia Twoich umiejętności, zaangażowania i wiedzy, a podczas podwyżek i awansów nie pamięta o Twoim istnieniu, koniecznie rozejrzyj się za nowym miejscem pracy. Brak reakcji na te zjawiska w krótkim czasie wywoła poczucie niesprawiedliwości i niechęć do wykonywanej pracy. Dalszym krokiem jest wypalenie zawodowe. Kiedy czujesz, że obecne miejsce zatrudnienia uniemożliwia Ci rozwinięcie skrzydeł, warto poszukać nowych możliwości pracy: https://www.pracuj.pl/praca/ostrow%20mazowiecka;wp

Brak satysfakcji finansowej


Każdy chciałby za wykonywaną pracę otrzymywać satysfakcjonujące wynagrodzenie. Jeżeli pójście do szefa po podwyżkę nie przynosi rezultatu, a Twoje zarobki nie nadążają za poszerzającym się zakresem obowiązków bądź od lat stoją w miejscu - czas rozejrzeć się za nową pracą. Utrzymujące się poczucie nieadekwatnego wynagradzania za zaangażowanie w wykonywaną pracę prowadzi do wzrostu frustracji i poczucia bycia wykorzystywanym. Nie trzeba wyjaśniać, że takie zjawiska prowadzą do obniżenia nastroju i wywołują niechęć do pracodawcy. Jeżeli czujesz, że niska pensja wprawia Cię w przygnębienie, z pewnością poprawisz zły nastrój dzięki aktywnemu szukaniu nowej pracy, w lepszym stopniu spełniającej Twoje oczekiwania finansowe.


Zobacz również

37-latek z ponad 2,2 promila za kierownicą alfy romeo

9 września 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Policjant z ostrowskiej drogówki zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów.

Brzęczyszczykiewicz poszukiwany

9 września 2019, Ministerstwo Cyfryzacji,red. MK

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze?

Policja poszukuje świadków

9 września 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Wszystkie osoby mające informację na temat opisanych zdarzeń proszone są o kontakt z ostrowską policją.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]