Manewry OSP w ostrowskiej gminie (zdjęcia)

Dodano: 16 października 2019 06:58, Autor: UG Ostrów Maz., red. MK

W manewrach wzięło udział 16 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Ostrów Mazowiecka.
W sobotę 12 października w miejscowości Stok, na ziemię z dużą prędkością spadł samolot. Oderwane części spowodowały pożar poszycia leśnego w lasach prywatnych miejscowości Stok. Lecący ku ziemi samolot oraz ogień zauważył jeden z mieszkańców wioski, który zawiadomił straż pożarną. Do działań ratowniczo - gaśniczych zadysponowano 16 jednostek OSP z terenu Gminy Ostrów Mazowiecka. Służby ratownicze po krótkiej odprawie niezwłocznie przystąpiły do działania. Na miejscu okazał się, że spadający samolot zahaczył o drzewo, które przewróciło się na przejeżdżający samochód. Do zadań OSP należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, uwolnienie kierowcy z przygniecionego pojazdu oraz ugaszenie pożaru lasu. Po opanowaniu ognia rozpoczęto poszukiwania wraku samolotu. Odnaleziono go niespełna kilometr dalej. W samolocie znajdował się poszkodowany pilot, któremu nie udało się opuścić kabiny o własnych siłach. Służby ratownicze przystąpiły do działań, zmierzających do uwolnienia pilota z płonącego wraku, przeniesienia go w bezpieczne miejsce, udzielenia mu pierwszej pomocy do czasu przybycia karetki oraz ugaszenia pożaru.
REKLAMA


Taki scenariusz miały tegoroczne ćwiczenia ratowniczo - gaśnicze na kompleksie leśnym w miejscowości Stok. Ćwiczenia te miały na celu sprawdzenie wyszkolenia strażaków OSP, pod kątem usuwania skutków zdarzeń kryzysowych. w tzw. manewrach udział wzięło 16 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Ostrów Mazowiecka. Ćwiczącym ratownikom przyglądali się: Waldemar Brzostek - Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka, bryg. Leszek Falbowski - Zastępca komendanta Powiatowego PSP, Józef Marek Jastrzębski Kierownik Biura Bezpieczeństwa i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego oraz Jerzy Mikołajczyk Komendant Gminny OSP. Zarówno scenariusz, jak i sam przebieg manewrów, zrobił pozytywne wrażenie na obserwatorach.

W trakcie podsumowania ćwiczeń wójt wyraził swój podziw dla gminnych jednostek OSP oraz zwrócił uwagę na ich bardzo dobre przygotowanie. Wójt Waldemar Brzostek podkreślił również, że dzięki dobrej współpracy gminy z Komendą Powiatową PSP jednostki OSP są doposażane w nowy sprzęt przeciwpożarowy i umundurowanie ochronne. Zastępca komendanta wyraził swój podziw dla tegorocznych założeń szkoleniowych i sprawności wykonywanych przez OSP działań ratowniczych, które ocenił na sześć z plusem.Zobacz również

Policja poszukuje właścicieli roweru i kluczy (zdjęcie)

16 października 2019, KPP Ostrów Maz., red. MK

Przedmioty można odebrać w Komisariacie Policji w Małkini Górnej oraz ostrowskiej komendzie.

Sokół wygrał po raz pierwszy w tym sezonie (zdjęcia, wideo)

15 października 2019, Miłosz Magrzyk

Koszykarze ostrowskiej drużyny przełamali złą passę.

Jerzy Jaśkowski odwiedził Ostrów (zdjęcia)

15 października 2019, Miłosz Magrzyk

Jerzy Jaśkowski to absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku oraz autor i współautor ponad 200 prac naukowych i 25 książek z zakresu medycyny i historii.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]