Dzień Kolejarza w Staszicu (zdjęcia)

Dodano: 29 listopada 2019 10:26, Autor: ZS im. St. Staszica w Małkini Górnej, red. MK

Obchody odbyły się w miniony piątek w małkińskim Staszicu.
Tego dnia, w czasie oficjalnej uroczystości, podpisane zostało porozumienie pomiędzy Kolejami Mazowieckimi Sp. z o. o. w Warszawie, a Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej o współpracy na rzecz rozwoju kształcenia kadr kolejowych.
REKLAMA


Ze strony Kolei Mazowieckich podpis złożyli: Robert Stępień - prezes zarządu oraz Czesław Sulima - członek zarządu i dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich. W imieniu Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica podpis złożyli: Agnieszka Gaś - dyrektor szkoły oraz Starosta Ostrowski - Zbigniew Chrupek.

Dzięki porozumieniu szkoła dołączyła do grona szkół patronackich Kolei Mazowieckich. Przyczyni się to do zapewnienia uczniom małkińskiego Staszica kształcącym się w technikum transportu kolejowego odpowiedniego miejsca do odbywania praktyk zawodowych.

Umożliwi to przeprowadzenie praktycznej nauki zawodu oraz staży na terenie sekcji napraw i eksploatacji taboru z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych. Zdolni uczniowie będą mogli liczyć na stypendia, a szkoła na bieżąco będzie informowana o potrzebach zatrudnienia w spółce, tak aby można było dostosować ofertę kształcenia do realnych potrzeb rynku pracy.

W dalszej części uroczystości wręczone zostały dyplomy oraz nagrody rzeczowe uczniom biorącym udział w konkursie fotograficznym "Kolej w obiektywie..." Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 200 zdjęć, które można było oglądać na przygotowanej wystawie. Warto podkreślić, że w konkursie wzięli udział nie tylko uczniowie Staszica, ale także szkół podstawowych z terenu gminy Małkinia Górna.

Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce - uczennica klasy I TKA,
I miejsce - uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej,
II miejsce - uczeń kasy I TKB,
III miejsce - uczeń klasy IV TK.

Wystawa była też podróżą do przeszłości, gdyż zaprezentowane zostały zdjęcia stacji w Małkini, okolicznych mostów i innych obiektów kolejowych sprzed wielu lat. Na koniec odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów technikum transportu kolejowego. W pierwszej edycji KOLEJADY zmierzyły się ze sobą dwie drużyny: KONDUKTORÓW oraz MASZYNISTÓW.


Zobacz również

Powiat pokryje stratę finansową szpitala (zdjęcia, wideo)

29 listopada 2019, Miłosz Magrzyk

Powiat ostrowski pokryje stratę finansową, która wynosi niemal milion złotych.

1 i 7 grudnia basen czynny od godz. 17.00

28 listopada 2019, MOSiR, red. MK

W tych dniach na ostrowskiej pływalni odbędą się zawody pływackie.

Drzewo przewróciło się na drogę. Interweniowali strażacy

28 listopada 2019, OSP w Bogutach-Piankach, red. Miłosz Magrzyk

Droga relacji Boguty-Pianki - Nur była całkowicie zablokowana.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

WRI-Deweloper

ul. Sikorskiego 8
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP II

Maciejowa Chata

Stare Lubiejewo, ul. Łomżyńska 3
07-300 Ostrów Mazowiecka

SALA BANKIETOWA - NOCLEGI - ZAJAZD - BAR 24H

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]