Spotkanie noworoczne z uczestnikami ŚDS (zdjęcia, wideo)

Dodano: 14 stycznia 2020 09:20, Autor: Miłosz Magrzyk

Spotkanie zostało połączone z wieczorem poetyckim Anny Lendzioszek.
W poniedziałek w Starej Elektrowni zorganizowano spotkanie noworoczne uczestników ŚDS połączone z wieczorem poetyckim Anny Lendzioszek.

REKLAMA- Podczas dzisiejszego wieczoru poznamy twórczość uczestniczki Środowiskowego Domu Samopomocy w Ostrowi Mazowieckiej Anny Lendzioszek. Oczywiście mamy nadzieję, że poznamy panią Anię nie tylko jako poetkę, ale także jako osobę - powiedziała na wstępie dyrektor MBP w Ostrowi Mazowieckiej Jolanta Andruszkiewicz.

Inspiracje do tworzenia wierszy, jak przyznała poetka, czerpie z życia i z ludzi, których spotyka na swej drodze.

- Nie staram się tworzyć abstrakcji, bajek, kolorowego życia, bo życie takie nie jest, o czym przekonałam się wiele razy. Tego też dotyczą moje wiersze - przyznała Anna Lendzioszek. - W swoich tekstach często zwracam się do Boga. Staram się dużo pisać na temat swojej wiary. Oczywiście o tym, co mogę przelać na kartkę papieru. Piszę o tym, co mogę ujawnić ludziom. Są też takie rzeczy, których ja przed sobą boję się ujawniać, boję się do tego przyznać - mówiła bohaterka spotkania. - Pamiętam większość napisanych przez siebie tekstów. Do tej pory ważniejszych wierszy powstało około 60. To zwłaszcza takie wiersze się pamięta - dodała. - Zawsze wychodziłam z założenia, że nieważne jest to, jakie masz w życiu problemy, lecz ważne jest to, aby umieć się z życia cieszyć. Ta codzienność, ta każda minuta życia człowieka, to wszystko składa się na to, jak później radzimy sobie z problemami - mówiła.

Spotkanie z autorką wierszy zostało wzbogacone o wspólne kolędowanie. Dla zgromadzonych gości śpiewali także uczestnicy ŚDS.

Na koniec podziękowano wszystkim, którzy przyszli na spotkanie, a uczestnikom ŚDS wręczono upominki. Chętni mogli otrzymać także zakładki do książek. Zakładki zostały przygotowane przez Annę Lendzioszek specjalnie na tę okazję, a zawarto na nich cytaty z poszczególnych wierszy poetki.

Jak się okazało, talent do pisania wierszy to tylko jeden z talentów Anny Lendzioszek. Inny talentem głównej bohaterki wczorajszego spotkania jest talent do nauki języków obcych. Anna Lendzioszek doskonale włada językiem hiszpańskim.Zobacz również

Konsultacje społeczne w Nurze

14 stycznia 2020, Urząd Gminy w Nurze, red. Miłosz Magrzyk

Spotkanie odbędzie się dzisiaj w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Nurze.

Poznaj historię Ludomira Benedyktowicza

14 stycznia 2020, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Miłosz Magrzyk

O życiu Benedyktowicza opowie Jacek Frankowski.

Spektakl pt. "Świąteczna gorączka Olafa" (zdjęcia)

14 stycznia 2020, Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej, red. Miłosz Magrzyk

Widzowie byli zachwyceni grą aktorów, kolorowymi kostiumami oraz barwną i ciekawą scenografią.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

Salon Fryzjersko - Kosmetyczny BARBARA

ul. Lubiejewska 21F/11
07-300 Ostrów Mazowiecka

Odmień się wiosną! Salon BARBARA zaprasza!

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]