Seniorzy dowiedzieli się, czym jest batik

Dodano: 29 stycznia 2020 08:33, Autor: Urząd Gminy w Broku, red. Miłosz Magrzyk

Brokowscy seniorzy wykonali prace pod okiem artystów z Przasnysza - Edyty Przybysławskiej i Tomasza Jakubowskiego.
10 stycznia Klub Seniora w Broku gościł artystów z Przasnysza - Edytę Przybysławską i Tomasza Jakubowskiego, którzy zapoznali uczestników ze specyficznym rodzajem sztuki - batikiem.

REKLAMATym terminem określa się wytwarzanie barwnych tkanin przy pomocy nakładania wosku oraz wielokrotnego barwienia. Technologia batiku wywodzi się z terenów Azji południowo-wschodniej, a zwłaszcza z indonezyjskiej Jawy. Dawniej i obecnie metodą batiku wytwarza się materiały użytkowe, tkaniny na ubrania itp. Obecnie jest to również efektowny rodzaj sztuki. Niecodzienne właściwości batiku ujawniają się głównie w dwustronności prac, wspaniałych efektach podświetlenia oraz niepowtarzalnych wzorach, które powstają pod wpływem pękającego wosku.

Brokowscy seniorzy wykonali prace pod okiem doświadczonych gości. Każdy miał możliwość samodzielnego opanowania techniki batiku. Wszystkie prace, które powstały podczas warsztatu, zostały zawieszone na specjalnie przygotowanej tablicy i efektownie zdobią klub.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach "Regionalnego programu operacyjnego województwa mazowieckiego na lata 2014-2020".

Więcej zdjęć pod linkiem: http://www.brok.pl/aktualnosc-574-warsztaty_z_batiku_w_klubie_seniora.html.Źródło zdjęcia: Urząd Gminy w Broku

Zobacz również

Spędź ferie w WOT

29 stycznia 2020, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, red. Miłosz Magrzyk

Szkolenie podstawowe, organizowane w czasie wolnym od nauki, jest przeznaczone głównie dla osób młodych.

Przekaż swoje dane do RDK

29 stycznia 2020, Ministerstwo Cyfryzacji, red. Miłosz Magrzyk

Chcesz mieć pewność, że urząd ma twoje aktualne dane kontaktowe - numer telefonu i adres e-mail? Przekaż je do Rejestru Danych Kontaktowych (RDK). Dzięki temu urzędnik w ważnych dla ciebie sprawach nie będzie musiał wysyłać pisma, lecz będzie mógł po prostu do ciebie zadzwonić.

Zmagania tenisistów stołowych (zdjęcia)

28 stycznia 2020, MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Po rozegraniu turnieju na pozycji lidera umocnił się Artur Piersa.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Klinika Dentystyczna BODENT

ul. Sybiraków 5 lok. 6
18-400 Łomża

IMPLANTY ZĘBÓW !

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]